SON DAKİKA

Zevkle yazdığım köşe yazısı

Mustafa BAYRAK
Mustafa BAYRAKmustafabayrak53@hotmail.com
Tek Bayrak Gazetesi İmtiyaz Sahibi
Bu makale 21 Mayıs 2019 Salı 12:59 'de eklendi ve 288 kez görüntülendi.

Bazen köşe yazısı yazarken kızdığım şerefsizlere içimi boşaltırım, bir an olsun bir kıvılcım gelmesini beklerim, bazen çok sınırlı yazdığım köşe yazıları olmakta,  bazı meslektaşlarım bu yazıyı gördüklerinde veya okuduklarında “ Çok ağır yazıyorsun, şiddetli ve hakaretle, son kelimeyi başta kullanıyorsun” demekteler.

   Doğru, bazen ipin ucunu kaçırıyorum, ama kaçıranlara bakmalı, bir dostum önceki gün aradı ve köşe yazım ile ilgili bilgiler sordu, aramızda bazı konuşmalar geçti,  şunu söyledim “ Maalesef Rize eski Rize değil, insanlarda değişim başladı, dik durmasını, lafının ve sözünün arkasında durmasını bilen kalmadı” dedim.

   Şöyle kendim nedenlerini yorumlamaya çalıştım, neden böyle oldu bu insanlar ?.... Tek bulduğum cevap aklımı kurcaladı ve sizlerle paylaşmak istedim.

Ne kadar doğru tartışılır, ancak son 35 yıldır Rize siyasette ilk sırada, Mesut Yılmaz ile başlayan ardından Recep Tayip Erdoğan ile devam eden siyasette insanlar sürekli saf değişti, peki neden değişim?

   İnsanları değişime zorlayanlar oldu, iş, aş ve ekmek mücadelesinde insanlar saf değiştirdikleri gibi, kişilik değişimi de başladı, baktığımızda dün başka saflarda, bugün başka saflarda olan insanlar kişilik değişimi ile menfaat nerede oradalar.

   Yanı herkese yeşil ışık yakanlar.

   Şimdi zevkle yazdığım köşeye dönelim,

Samsun da çekilen şu fotoğraf, siyasi liderler yan yana, sanki aralarında hiçbir şey olmamış, kimse kimsenin aleyhine konuşmamış, hepsi birbiri ile barışık, meydanlarda, TV lerde kimse kimseye bir şey dememiş.

     Keşke öyle olsa,,

Bu kare için zevkle yazarım, Hele şu Atatürk düşmanı geri zekâlılar için, 1919 yılında Samsun a çıkan Atatürk kurtuluş savaşanın ilk sinyallerini verdiği tarihten bugüne kadar 100 yıl geçti, 100 yıl sonra Atatürk sayesinde siyasi liderler tek kare fotoğraf altında buluştular.

  Yahu Atatürk büyük adam değil de, kim büyük adam, bana siyasi liderlerden bahsetmeyin sakın, siyasi liderler dünde vardı, bugün de var, yarın da olacak, yukarıda dediğim gibi, sırası gelen gidecek, Demirel gibi, Özal, Ecevit gibi, elbette bizlerde bir gün yazılarımız ile kalacağız, yaptıklarımız ile kalacağız, ancak Atatürk gibi kalmayacağız.

    Siyasi liderlerin olduğu kareyi görünce içim bir ferahladı ve hemen içimden Atatürk düşmanlarına küfürler yağdırmaya başladım, çünkü hak ettiler. Bu kareyi ölümü ile bile oluşturan Mustafa Kemal Atatürk değil mi?

    Allah mekanını cennet etsin Atam, bu kare senin sayende, bir gün de olsa haberlerde birbirlerini kötüleyen siyasi partiler görmedik.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER