SON DAKİKA

Türüt ile doğru tespit

Mustafa BAYRAK
Mustafa BAYRAKmustafabayrak53@hotmail.com
Tek Bayrak Gazetesi İmtiyaz Sahibi
Bu makale 22 Ağustos 2019 Perşembe 12:47 'de eklendi ve 364 kez görüntülendi.

İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt gazetemizi ziyaret etti, kendisi ile fikir birliğinde olduğumuz birçok konuyu konuştuk ve tartıştık. İnsanın ufkunun geniş olması bazen işleri kolaylaştırıyor. Özel idarelerin artık yol betonlama, yeni yollar açma yerine yatırıma yönelik işler yapması gerektiğini vurguladı. Rize’deki hazine arazilerinin tespitine çalışıyor. Doğru bir karar, Nerede ne kadar hazine arazisi var, bunları bulup ona göre geleceği hazırlamak gerek.

   Otel projesi düşüncesi var, yine Rize turizmine katkı sağlayacak bir proje, ilimize bürokrat akımını sağlamak düşüncesi, tabii otelleri tercih etmeyen bürokratlar Özel idare konuk evinde kalarak hem ücretlerini ödeyecek, hem de Rize de para harcayacaklar. Artık devletin işleyiş tarzı değişmeli.

   Rize çay tarımının başkenti, tabii çayı da konuştuk, Rize merkezde çay alanları olmalı, başka bitkiler yerine yerini çay almalı, Meydan parkında çirkin görüntü sağlayan dev saksıların yerinin başka tür doğal saksılar ile değişmesi, Sahil kordon yolunun çay olması, Çaykur satış reyonlarının artması, yeni yaylaların keşif edildiği gibi çok konuyu birlikte tartıştık.

    Uzun süredir gündemimde olan her fırsatta yazdığım, Hopa- Of arasında Rize de araç uğrama yeri, Benzin istasyonu ve dinlenme tesisi konusunda fikir birliğine vardık. Çiftekavak köprü çıkışında böyle bir tesisin kurulması konusunu konuştuk.  Belediyenin yapması gerektiğini ancak yapmazlarsa kendilerinin yapacağı sözünü aldık.

    Artık hantal bir yapı değişmeli, genç ve dinamik İbrahim Türüt ufku açık bir kişi, düşünceleri doğru, Ayder yaylasının mutlaka alternatifi olması gerektiğini düşünüyor, aynı fikirdeyim ve belki 2 yıldır Ayder yaylasına çıkmıyorum. İnsanların gelen kişilere paragözü ile bakmasına dayanamıyorum, geçmişte Gürcü Polisler Türk araçlarına dolar gözü ile baktıkları gibi şimdi de Ayder de işletmeciler kazık üstüne kazık atarak insanlara dolar veya TL gözü ile bakmakta.

    O işletmecilere üzülüyorum, Rize de tespit edilen 11 Ayder yaylası düzeyinde yayla bulunmakta, önümüzdeki yıllarda bu yaylalarımızın hizmete girmesi ile Ayder yaylasının Pabucu dama atıldığında geçmişi çok arayacaklar.

    Yine önemli konulardan biri insanlarımızın köy çöp konteynerlerine gereksiz eşyaları atması, Kurban bayramında insanlar çöp konteynerlerini kurban işkembeleri ile doldurdular. Bahçesinde gömme yerine, işin kolayına kaçtılar, eski çek yatlarını, koltuklarını ve gereksiz ahşap eşyalarını yakma yerine çöp konteynerlerine atmaları ne kadar doğru, Önümüzdeki yıl tüm muhtarlar uyarılacak ve gerekirse muhtarlar görevlerinden alınacak.

    Artık kendimize çeki düzen vermemiz gerek, kendimizin yapacağı işleri devletin sırtına yüklememiz doğru değil.  Türüt ile birçok konuyu konuştuk. İnşallah düşünceleri konusunda başarılı olur, tabii başarıya destek şart.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER