SON DAKİKA

Makam için ön kapatmamak gerek

Mustafa BAYRAK
Mustafa BAYRAKmustafabayrak53@hotmail.com
Tek Bayrak Gazetesi İmtiyaz Sahibi
Bu makale 23 Ocak 2020 Perşembe 16:17 'de eklendi ve 604 kez görüntülendi.

2 gündür yoğun toplantılardayım, geçtiğimiz akşam Baro Başkanı Ümit Peçe”nin STK lar ile Baro da yaptığı toplantıya katıldık. Rize meselelerini konuştuk, Rize ile ilgili neler yapabiliriz, neler yapmamız gerekiyor, yeni istihdam alanları nasıl yaratabiliriz. Sağlık hizmetlerinde nerelerdeyiz, hepsini konuştuk.

    Katılımcalar aynı dertten bahsetti, Sağlık hizmetlerinde istediğimiz yerde değiliz, tabii koltuk için Rize’nin önünü kapatanlar var. Konuşmalar, görüşmeler ve eleştirilerin hepsinin sonunda konunun dayandığı yer Rektörlük, belki elinden geleni yapıyor, ancak bu yetmiyor, bireysel istekler, bireysel çabalar ve insanları küstürmek, onların önünü kapatmak Rektöre yakışmayan hareketler. 4-5 yıl önceyi hatırlayalım, Son derece teknolojik cihazlarla donatılmış bir Kardiyoloji servisimiz var, burada açık kalp ameliyatları rahatlıkla yapılabiliyordu. Hatta Kalp nakillerine sıra gelmişti, her nedense buradaki doktorları elimizden kaçırdık,  bunun gibi birçok uzman hekimi elimizden kaçırdık, tabii bunun zararını gören Rizeliler, Rizeliler artık başka illerde büyük ameliyatlara gidiyorlar. Bunun altına yatan neden ise hekimleri küstürmek, onlara kulp takmak.

    Sağlık alanında Cumhurbaşkanımız, siyasilerimiz ve Bazı STK larımız elinden gelen desteği vererek, dar alanda da olsa hastaneye son teknolojik ürünleri kazandırdılar. Sıra bunları kullanan elemanlara ve hekimlere geldi. Rektörün inadı ve bireysel kavgaları sonucunda buradan birçok hekimin gittiğini biliyorum.

    Baro da yaptığımız toplantıda birçok STK başkanı aynı dertten yakındı, benim Tıbbı bilgim olmadığından sadece konuşulanlardı dinledim ve büyük bir rahatsızlık olduğunu öğrendim. Artık kısır çekişmeler yerine bazı kişilerin hizaya gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

    Sağlık Müdürü yaptığı basın toplantısında tüm gayretleri ile çalıştıklarını ve hekimlere toz kondurmadığını gördüm. Elbette haklı, burada hizmet eden, hizmeti ile insanlarımıza derman olan hekimlerimize sahip çıkması kadar doğal bir şey yok, Tepe nin derdi hastanelerin dar alanda olması ve bölgede verdikleri hizmetlerden halkın memnun olmasını sağlamak.

    Gayretli ve çalışkan bir müdür, ne zaman başımız sıkışsa kendisini arıyoruz ve desteğini görüyoruz, bu sadece bizim arzumuz oluyor, Rizeli birini binlerce insanın aradığını biliyoruz. Herkesin işine koştuğunu da biliyoruz. Yapmak istedikleri var ve bazen yapmak istediklerini yapamıyor. Sıkıştığı konular oluyor. İşte orada devreye girmesi gereken siyasilerimizdir.

    Sağlık hepimizin derdi olmalı, hepimiz bu konuda üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz, Tepe nin elinden tutarak önünü açmalıyız diye düşünüyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER