SON DAKİKA

Kartallar alçak uçuyor

Hayrettin Gündoğdu
Hayrettin Gündoğdurizedeyiz@hotmail.com
köşe yazarı
Bu makale 22 Ekim 2019 Salı 11:09 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

Sezon başında iki Kartal Atmaca’yı uçuracaktı, uçmayı bırakın, yerlerde sürünmeye başladı. Artık bahane arama zamanı değil. Sezona iyi başlamak önemli değil, önemli olan devamını getirmektir. Hasan Kartal belki Vedat Muriç i satmakla hata etti, ancak sonra ki hatalar üst üste gelmeye başladı. Fenerbahçe den 5 oyuncu aldık. Aldık almasına da nerede bunlar, hangisi ne zaman oynayacak.

    Bir tek Muriç ile bu takım kurtulacaktıysa diyecek bir şey yok, veya El Kabir bu takımı taşıyacaktıysa yine diyecek bir şey yok.

    Kaybettiğimiz maçlara bakalım, kendi evimizde Gazışehir, Deplasmanda Başakşehir, yine evimizde Trabzon ve son olarak Alanya maçları, yine taktiksel hata, oyun kurgusunda taktiksel oyuncu değişimleri.

     Teknik adam olmak takımı okumak demektir, buna okumak diyorsak, o zaman yazmayı bilmiyoruz. Alanya kadrosuna bakalım. Savunmada El Kabir ve Abarhoun, önünde Abdullah, sol bek Dimitrios ve sağ bek Orhan, peki golleri nerelerden yedik?

    Geride kalan 7 haftada duran toptan gol yemeyen Rizespor şimdi duran toplardan gol yemeye başladı, ilkini yedik hadi anladık ki kanatlar çalışmıyor, o zaman kanatları ve savunmayı güçlendirmek gerekmez mi idi.

   Abdullah sahada dökülüyor, Sase zaten sahada yoktu, Oğulcan nerede, sakat ise diyecek bir şey yok, Vetrih ve Nill De Pauw nerede?

Yedekte bekliyorlar, peki ilk haftalarda puanları kimlerle aldın, geçmişe bakmak takımı kurmakta yeterli olacak.

   Zaten sahaya yenilmek için çıktık, kadroya baktığımızda orta alanda top tutan yok, Diamonde yalnız, Abdullah evlere şenlik,  Kanatlar zaten yok, Samudio koş babam koş, Peki ne derler adama “ Bu adam nereye koşuyor”

     Hani forvetin yok, sakat diyebilirsin, genç takımda gol atma yarışında olan Emre Karadağ a şans verebilirsin veya hafta içi bu genç yeteneği hazırlayabilirsin. Teknik adam sensin ya.

    Kusura bakma İsmail Kartal ancak bu takımı ne okuyabiliyorsun, ne de yazabiliyorsun, böylesine bir takım ile galibiyet alman çok zor. Tribün dahi senden iyi takım kurarak sahaya çıkar.

     4 haftadır TIK yok, eee ne zaman TIK olacak sorusuna “ İyi mücadele ediyoruz, gol atamıyoruz” cevabını vereceksen, hiç verme, Alanya karşısında tek pozisyonun yok, bakma iki gol var, ancak biri penaltı biri de Boldrin in şahsı becerisi, bu kadro ile değil pozisyon bulmak, ligde gol yeme yarışında birinci olursun.

      Yazık ve çok yazık, bu taraftarı kaybediyorsun, işi bilmiyorsan, işi gidene yol aç.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER