SON DAKİKA

KAŞ YAPARKEN GÖZ ÇIKARMAK - OKULLARI KAPATMAK KORONA VİRÜSÜ YAYMAK DEĞİLMİDİR?

Azmi Kandemir
Azmi Kandemirrizedeyiz@hotmail.com
Emekli Müdür
Bu makale 16 Mart 2020 Pazartesi 11:30 'de eklendi ve 1044 kez görüntülendi.

Sayın cumhurbaşkanımız zevk için söylemedi, 190 civarında devletin bulunduğu ve beş devlet tarafından, kendi zevklerine kararlar verip mevcut ülkeleri zarara sokanlar gibi şahsi düşüncelerinizle bilmem kimin isteği veya zevki için ülkemizin zarar göreceği kararlara imza atıyorsunuz. Daha şimdiden memleketlerine, evlerine gitmek için vasıtalarda bilet bulamayanların ve milyonlarca öğrenci ve görevlilerin, görevini terk ettireceğiniz için seyahat veya gezi için diğer ülkelere gideceğini düşünenler yanında, okulları, ailelerin okula çocuklarını gönderen aile evlerini, çocukları okullarına taşıyan vasıtaları dezenfekte etmekten çekiniyorsunuz. Bunun yanında koca bir ülkemizi dezenfekte etmeyi mi düşünüyorsunuz?

                Önemli bir örnekle yazıma başlamış bulunuyorum. Bu korona denen virüsün asrın hastalığı olduğunu kabul ederek, bunun tedavisi için alınacak kararlar üç, beş kişiye bırakılmamalı, tüm ülkemizi ilgilendirdiği için adı geçen korona virüsü ile ilgili karar büyük millet meclisince verilmeli, sorumluluk halkımız temsilcilerine yaygınlaştırılmalıdır. Gelecek için mevcut muhalefetin şikayet ve itirazlarına muhatap olmamalısınız. Belli noktaları tedbir için belli noktaları dezenfekte etmiyor, mikroptan temizlemiyor, bütün okulları, spor faaliyetlerini tatil ediyor, istirahat etmek isteyenlere ve zevk için fırsat bulanlara istedikleri istirahati veriyor. Tatil edilen okullardaki okul ve diğer müessese ve diğer yerlerde tatile gidenler memleketlerine gitmek için bilet bulamamakta, izdiham yaratılmakta ve milletin seyahat ve dağıtımı arttırılarak mevcut hastalığı tüm ülkemize yaymaya çalışıyorsunuz.

                Sağlık bakanımız, önemli bir çalışma ile mevcut hastalığı uzaklaştırma gayretine şahsim olarak teşekkür ediyorum. Burada, ince bir noktaya temas etmek istiyorum, Acaba, bu mevcut hastalığın ülkemize sokulmasında çalışanların varlığı aklıma gelmiş oluyor. Kalkınmamıza engel olmak isteyenlerin bulunacağını aklıma getiriyorum. Bu hastalığın yok edilmesi ve tedavisi için alınacak tedbirler yetkililere ve ilgililere mal edilmeli, sorumluluk yaygınlaştırılmalıdır. Okullarımızın ve çocuk okutan ailelerin evlerinin, okula öğrenci taşıyan belli vasıtaların temizliği yanında tüm ülkenin temizliğinin çok zor olacağı düşünülmelidir. Bazı konularda da, aklıma gelmiyor değil. İlgililerden müsaade alarak acizane ifade etmek istiyorum ki, ne acıdır ki bir yüksek tahsillinin bir danışmanının ilk okul mezunu veya hiç tahsili olmayan kişinin danışman olduğunu düşünüyor, çok üzülüyor ve kişi korumanın verecek olduğu zararı aklıma getiriyorum.

                Özet olarak, bu ifadelerimle hatam zarsa ilgililerden af diliyor, en seri bir tarzda asrın hastalığı olan korona virüsün yurdumuzdan temizlenmesini ilgililerden arz ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. SAYGILARIMLA.            

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER