SON DAKİKA

Hani söz vermiştin REİS

Mustafa BAYRAK
Mustafa BAYRAKmustafabayrak53@hotmail.com
Tek Bayrak Gazetesi İmtiyaz Sahibi
Bu makale 17 Temmuz 2019 Çarşamba 09:57 'de eklendi ve 412 kez görüntülendi.

15 Temmuz Darbe girişimi ile 249 vatandaşımız milli duruş ve demokrasi için Reis ”in “Sokağa çıkın” kelimesi ile sokaklara çıktı.

    Tankların, silahların, uçak ve helikopterlerin hedefi oldu, tankların altında kalanlar, hainlerin silahlarından çıkan kurşunlarla kimisi şehit oldu, kimisi hayatı boyunca unutamayacağı derin yaralar aldı. Birçok çocuğumuz babasız kaldı.

    Hedeflerinde Cumhurbaşkanı olan Hainler maalesef halkın direnmesi karşısında teslim oldular, kimisi ise yurt dışına kaçtı.

    Peki, REİS o akşam ne dedi?

“ Bu yaptıkları yanlarında kar kalmayacak ve en ağır cezaya çarptırılacaklar” dedi. Halk “ İdam, İdam” sesleri ile Reis’e seslendi.

   Peki Reis ne dedi,, hafızalarımız daha taze, daha yeni ve halka söz verdi, “ Sizin önünüze getireceğiz, kabul ederseniz asarız” demedi mi ?

    Bu kelimeyi birçok meydanda söz verdi, Peki ne oldu, bu söz unutuldu mu?

Bir gazeteci olarak soruyorum;

    Nerede bu söz, sözünü tut REİS

40 Kere müebbet hapis cezası verilse ne yazar, 700 sene hapis cezası verilse ne yazar, bu şerefsizler bizlerin vergisi ile yemek yemiyor mu, bu şerefsizlerin başında bizlerin vergilerinden maaş alanlar nöbet tutmuyor mu, Bu şerefsizler mahkeme salonlarında dalga geçer gibi mağdur ailelere göz ve elleri ile tehditler savurmuyor mu, Bu şerefsizler bu ülke insanına devletin, milletin vergisi ile alınan kurşunları sıkmadılar mı, bu şerefsizler bu milletin vergilerinden maaş almadılar mı?

      Onları neden hala biz bakıyoruz, onlara hala neden ekmek yediriyoruz, onlara hala neden benim ve bu halkın vergileri ile nöbet tutturuyoruz, sıcak ortamlarda onları besliyoruz.

Neden onlar hala nefes alıyorlar ??????

    Onlara bu ülkenin havası bile fazla, o şerefsizlere su, ekmek fazla, onların hak ettiği tek şey idam sehpası veya 2,5- 3 TL maliyeti olan birer mermidir, iki bile olmamalı, tek mermi, alınlarının ortasına veya yağlı bir ip.

    Kısacası içim hala sızlıyor, içim hala yanıyor, bu şerefsizlerin yaptıkları bugün gibi aklımda ve her yıl 15 Temmuz tarihinde bu ulus bunlara lanet yağdırmaya devam ediyor.

     Evet REİS,, Tut sözünü, bu millet verdiği sözü unutmaz, bu millet tarihini ve geçmişini unutmaz, bu millet ihanet edenleri unutmaz, bu millet kendi vergileri ile alınan silahları kendisine doğrultanları asla unutmaz ve onların en ağır ceza ile cezalandırılmasını ister, ben de aynı görüşteyim, bu benim kardeşimde olsa, en yakınımda olsa  devlete kurşun sıkanların yaşamaya hakki olmadığını düşünüyorum.

    Devletin tek kuruşuna göz dikenler ile devletin silahını millete doğrultanların aynı kefeye konulması gerek, devletin alacağını kendisine alacak yazanlar ile devletin silahını ateşleyerek halkın üzerine kurşun sıkanlar benim gözümde aynı.

    Sözünü tut artık REİS,, bu millet verilen sözleri unutmaz, sende unutma. Bu millete acı yaşatanlar af edilemez. Bu milletin kökünü kesmek isteyenleri, Bu ülkeyi parçalamak isteyenleri sizde af etmeyin, İdam yasasını artık önümüze getirin, İdam yasasını ve ipin ucunu artık bu millete verin.

    Bu millet, bu ulusa verdiğiniz sözü artık tutmanızı istiyor, sorun bizlere, sorun halka, sorun ki cevabını alın REİS….

    

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER