SON DAKİKA

Gündem Rize

Mustafa BAYRAK
Mustafa BAYRAKmustafabayrak53@hotmail.com
Tek Bayrak Gazetesi İmtiyaz Sahibi
Bu makale 11 Şubat 2019 Pazartesi 00:45 'de eklendi ve 860 kez görüntülendi.

Rize Ticaret Borsasında yapılan Gündem Rize 2 inci toplantısında Rize konuşuldu. Yatırımlar, yapılması gerekenler, düşünceler ortaya atıldı. Hayatı Yazıcı başkanlığında ki toplantıda Sağlık, Tarım, Turizm, Gençlik spor ve Milli eğitim ile ilgili çalışmalar değerlendirildi. Bu tip toplantılarda perde yok, her şey ortada ve hizmet daireleri tüm sorunlarını ortaya koymakta.

    Bu toplantıya STK ların yanı sıra bazı fuzuli insanlarda katılmakta, bu insanlar bireysel kınlarını kusmakta ve bazı daire müdürlerine karşı kın ve nefretlerini yuvarlak şekilde ortaya koymakta. Menfaatlerin kesildiği yerde yüzleri kızarmadan daire müdürlerini suçlayan bu insanlar, aslında kendi kişiliklerini ortaya koyuyorlar. Karşısında ki insanları salak yerine koyan bu beceriksizler kendilerini haklı çıkartmak için yuvarlak kelimelerle birilerini suçlamaya çalışmakta.

     Kendileri uyanık ve haksızlığa uğramış gibi sözlerle insanların gözüne bakarak taşlama yapan bu insanların yüzlerinin nasıl kızarmadığını da merak ediyorum.  Rize Gündem toplantısının ikincisinde aslında eksikler konuşulması gerekiyor. Talepler ortaya atılması gerekiyor. Birilerini suçlayarak bir yerlere varılmayacağı bilinmeli.

     Doğru tespit yapılmalı, daire müdürlerinin açıkları yerine devletten beklentiler ortaya konulmalı, hizmet eksiklikleri ortaya konulmalı, nedenler, nasıllar, neler yapılacağı ve arz ve talepler konuşulmalı. Hizmetlerin önünün kesilmesinin nedenleri sorgulanmalı. Birilerini suçlayarak, bizi dinlemiyor, bizden talebi olmuyor. Bize sıcak bakmıyor gibi talepler artık çağ dışı kaldı.

    Şimdi onlara sormak gerek “ Siz kimsiniz ?, isteğiniz ne, menfaatleriniz mi kesildi, yolunuz mu kapandı? Elbette olmayacak duaya amın diyecek bir daire müdürü karşınızda yok, devletin imkanlarını en iyi şekilde kullanan, eşit şekilde kullanan bir müdür varsa , o müdürün anlından öpmek onu tebrik etmek gerek.

    Sizi dinlememiş, Siz kimsiniz? Sorusu aklıma geliyor.  Siz işinize bakın, siz kendinize ve çevrenize bakın, sizin halk gözünde değeriniz ne ? işte ben ona bakarım.

    Çamur atarak kimse bir yerlere varamaz, herkesin kaç para ettiğini bu Rize bilmekte. Son zamanlarda doğru işler yapılmakta ve Rize de bu işleri yapan 3-4 tane il müdürü dışında müdür olduğunu da düşünmüyorum. Siz sadece konuştuklarınız ile kalırsınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER