SON DAKİKA

Ey, AB, BM ve Benzeri kuruluşlar amacınız nedir

Azmi Kandemir
Azmi Kandemirrizedeyiz@hotmail.com
Emekli Müdür
Bu makale 21 Ocak 2020 Salı 16:12 'de eklendi ve 564 kez görüntülendi.

H iç bir kuruluşta, dernek ve diğer tüzüklerde mevcut kuruluşun bağlı olduğu faaliyet ve amaçlarını ihtiva eden belgelerin tek birisinde zararlı bir ifadeye tesadüf edilmemekte, devamlı olarak çevresine ve ilgili oldukları konularda yaralı cümlelere tesadüf edilmektedir, Hiç bir kuruluş bağlı olduğu tüzüğünde zararlı bir cümleye tesadüf edilmemektedir, Yazının başlığında ifade edilen kuruluşların da hiç birisinde çevresine zarar verecek ve başkalarının aleyhinde hareket edecek bir ifade bulunmamaktadır. Bütün insanlığa yararlı davranışlar içinde hareket etmektedirler,

Böyle olduğu halde hepsi insanlığın huzur, dostluk ve yararlılık Arabuluculuk gibi konularda toplanıp toplumların huzurunu temine çalışmaktadırlar. Geçmiş günlerde zararlı kuruluşların davranışlarında ve özellikle de Libya ‘da Hafter’in ülkesinde devletine karşı başlattığı isyan ve başkaldırıcı, zararlı çalışmalarını durdurmak ve ateş kes emrine uymasını temin etmek için Almanya’da toplanan yazımdaki ilgili kuruluşların liderleri her nedense bir sonuca varamamış, birlik halinde olumlu bir karar alamamışlardır. Buradaki toplantıda bulunan ülkelerin ilgili başkanları, kendi çıkarlarını düşünerek zararlı halde bulunan anarşistleri ve zararlı kuruluşların elemanlarını kendi ülkelerinde barındırdıkları için istenen bir olumlu sonuca varamamışlardır.

Bir kere, şunu unutmamalıyız ki, orada toplanan ilgili ve davet edilen devletlerin liderleri bizzat kendi emellerini ve amaçlarını düşündüklerinden yeterli ve yararlı bir karara varamamışlar, kem küm ifadelerle ve yarım kalmış cümlelerle sonuç almaya çalışmışlardır, Hatırı sayılır birer ülke olarak nasıl olur da bir konuda istenen olumlu bir kararı alamaz ve bir anarşist olan Hafter’i yola alamaz, ikna edemezsiniz, Toplantıdan bir sonuç almadan dağılmanız kuruluşlarınıza bir gölge zararlı inanç ve anlayışını gündeme getirmektedir. Bu olumsuz sonuç şahsınıza, devletinize, kuruluşlarınıza, gücünüze zarar verip sizlere yakışmadığını düşünmelisiniz. Bu gibi kararlarda şahsi düşüncelerinizden uzak durarak karar vermelisiniz.

Bu konuda çok açık ve net olarak bir konuyu ifade etmek istiyorum ki, toplantınızda bulunan ve konu ile çok ilgili olarak doğru, adil ifadelerle, tarafsız bir düşünce içinde, temiz kalbinin görüşünü sizlere çok doğru olarak ifadede bulunan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tüm dünyada insanlığın mutluluğunu ve huzurunu temine çalışmakta, ezilen halka kucağını açmaktadır. Tüm yapılan toplantılarda O’nun açıklamalarına cevap verecek bulunmamakta ve itiraz eden de olmamaktadır. Böyle olmasına rağmen yine de yaptığınız bir toplantıda yeterli ve istenen bir karar alamıyor. İlgili devletin, toplantı yapılan ülkenin başbakanı da bir iki cümle ile, savunma yapar gibi ifadeleri ile toplantıyı kapattığını ifade ediyor, sonuç almadan dağılıyorlar. Bu düşüncelerle millete hizmet edemez ve yararlı olamazsınız.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER