SON DAKİKA

DÜNYAYI TEHDİT EDEN KORONAVİRUSA KARŞI ÖNLEMLER

Bayram Ali Kavalcı
Bayram Ali Kavalcıbayramalikavalci@hotmail.com
köşe yazarı
Bu makale 16 Mart 2020 Pazartesi 13:47 'de eklendi ve 656 kez görüntülendi.

AYLARLDIR, BÜTÜN DÜNYAYI VE BİR KAÇ AYDIR DA CENNET ÜLKEMİZİ PANİĞE DÜŞÜREN KORONAVİRUS NEDENİYLE, ÜLKELER VE BU DEVLETLERİN YÖNETİCİLERİ VE TÜM İNSANLIK OLARAK HEPİMİZ ACABA BİZ DE BU VİRUSE YAKALANIRMIYIZ?  NOKTASINDAKI TEDİRGİNLİĞİMİZİ DEVAM ETTİRİYOR. İNSANLARIN BİRÇOĞU HER GEÇEN GÜN EVLERİNDEN DIŞARIYA ÇIKMAMAYA BAŞLADI.

KORONOVİRUS OLAYAI ÇIN’DE BAŞKLLADI HIZLA BÜTÜTN DÜNYAYAYA YAYILDI. BU GÜNE KADAR KORONAVİRUSE YAKALANAN 7 BİNE YAKIN İNSAN HAYATINI KAYBETTİ.

ÜLKEMİZDEDE BİR KAÇ HAFTADIR KORONAVİRUS VAKASI 20’YE YAKLAŞTI.  O NEDENLE ÜLKE OLARAK ENDİŞE ETMEKTE VE DE TEDBİRLİ DAVRANIP İLGİLİ KURUMLARIN ÖNERİLERİNİ, DEVLET, MİLLET VE AİLELER OLARAK HARFİYEN EKSİKSİZ YERİNE GETİRMELİYİZ.

HÜKÜMETİMİZİN ÖNCEDEN ALMIŞ OLDUĞU TEDBİRLER SAYESİNDE, BAŞTA SAĞLIĞIMIZDAN SORUMLU SAĞLIK BAKANLIĞIMIZ BAŞTA OLMAK ÜZERE,  İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZ, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIMIZ SALGIN VİRUSE KARŞI ERKENDEN BAŞLATTIKLARI ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE, KORONAVİRUS SALGININDA EN BAŞARILI ÜLKELER ARASINDA BULUNUYORUZ.

VIRUSUN EKONOMİK NOKTADA ÜLKEMİZE VERMEYE BAŞLADIĞI ZARARLARLA İLGİLİ HÜKÜMETİMİZİN HAYATA GEÇİRECEĞİ EKONOMİK TEDBİRLER BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİDİR. EKONOMİMİZ UZUN ZAMANDIR KIRILGAN BİR CİZGİDE SEYRETMEKTEDİR. HÜKÜMET ÜRETİM VE İSTİHDANIN DAHA FAZLA SEKTEYE UĞRAMAMASI İÇİN GEREKLİ TEDBİRLERİN VE AÇIKLAMALARIN UYGULAMAYA KONULACAĞI ÇALIŞMALAR, BUGÜN, YARIN AÇIKLANACAKTIR.  BU NOKTADA İŞ DÜNYASINA VE ESNAFA ÖNEMLİ DESTEKLERİN SAĞLANMASINA YÖNELİK YAPILAN ÇALIŞMALARIN TAMAMLANIP HEMEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR.

HER HASTALIKTA NE DİYORUZ? HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK, SAĞLIKLI OLMANIN BİRİNCİ FAKTÖRÜ DE TEMİZ OLMAK, TEMİZ YAŞAMAKTIR. YÜCE DİNİMİZ TEMİZLİK ESASI ÜZERİNE KURULMUŞTUR. ALLAHÜ TELÂ KUR-ANI KERİMDE, "Temiz Olanları Severim" BUYURMAKTADIR. SAĞLIKLI OLMADAN HİÇ BİR ŞEY YAPILAMAZ. ŞU ANDA YATAĞA BAĞIMLI YATMAKTA. YATMAKTA OLAN, EVİMİZİN BEREKETİ VE BİR O KADAR DA BULUNDUĞU SAĞLIKSIZ DURUMU NEDENİYLE HERGÜN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞADIĞIMIZ CANIM ANNEMİ GÖRÜNCE, DÜNYA VE AHİRET SAADETİNİN SAĞLIĞA BAĞLI OLDUĞU GERÇEĞİYLE YÜZ YÜZE KALIYORUZ.

O NEDENLE, DÜNYAYI KASIP KAVURAN KORONOVİRUS GERÇEĞİ BİRKEZ DAHA GÖSTERMİŞTİR Kİ, Sağlığı yerinde olan kişi, dünyanın en mutlu insanıdır. Dünyanın diğer mutlulukları bundan sonra gelir.  İnsan sağlıklı olunca, ülkesine, milletine, kendine ve aile efradına, İslam dinine ve bütün insanlığa faydalı olur. Allah-ü tela ülkemizi ve bütün insanlığı başta bu tehlikeli virüsten ve bu virüs kadar tehlikeli, her gün fitne ve fesat çıkarmakla görevli hastalıklı kişilerden korusun ve muhafaza eylesin.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER