SON DAKİKA

Bölge Gazeteleri

Mustafa BAYRAK
Mustafa BAYRAKmustafabayrak53@hotmail.com
Tek Bayrak Gazetesi İmtiyaz Sahibi
Bu makale 16 Kasım 2018 Cuma 06:14 'de eklendi ve 332 kez görüntülendi.

Yıllarca çalıştığım gazeteler, Rize’de her zaman okuyucu buldu. Bazı dönemlerde Trabzonspor’un yaptığı hatalar yüzünden Rizeli okuyucu tepkisini koydu ve Trabzon gazetelerini Rize2de görmek istemiyoruz diyerek abonelikleri kestiler.

Kimseye kabahat bulmam mümkün değil. Nitekim Trabzon’da basılan ve Trabzonspor haberleri ile beslenen gazeteler,  okuyucusuna Trabzonspor haberlerini veren 3-4 bölge gazetesi Rize’de de bir ayağımız olsun, abone yapalım, reklam alalım diyerek yıllardır Rize’de çalıştırdıkları elemanları bu yönde etkilemeye çalıştılar.

Bunlardan biri de benim.

Bölgenin güçlü gazetesi olan ve Rize’de zaman zaman 650’ye kadar çıkan tirajlı gazetesine 3 dönem çalıştım. Birkaç ay önce yine beni aradılar ve bizimle çalış dediler. Kabul etmedim. Çünkü artık Rizeliyi kimseye kullandırmam. Benden istedikleri belli. Reklam, abone yani Rize’den alacağım paraları Trabzon’a göndereceğim. Artık uyuyan dev uyandı. Yok, öyle yağma, renkli gazete ise ben çıkartıyorum. Size ihtiyacım yok dedim.

Eleman istediler, bir iki isim önerdim ancak destek vermem diyerek fazlasını istemeyin dedim. Her ne olsa yıllarca çalıştığım kurum ve asla ihanet etmedim.  Bunun yanında Trabzonspor’un yaptığı ve gündeme şike olarak düşen Bursaspor’a maç vermesi ile Rizeli yine tepkisini koyarak aboneliklerini kesti. Doğal karşılamıştım. Yeniden Rize’yi ele almak isteyen bu gazeteye önerdiğim insanlardan talepleri farklı olmadı.

Neydi talepleri?

Abone, reklam ve röportaj…

Yani kendi haberlerini okutacaklar; Rizespor bahane, reklam, abone şahane gibi.

Röportaj denince de 500 ile 1000 gazete röportaj edilen kişiye satılacakmış.

Dedim ya yıllarca kullanıldık. Yıllarca hem kullandılar, hem de bizlerin çevresinden yararlandılar, bizleri kırmayan dostlarımız reklamlarını verip, abone oldular.

Artık yok böyle yağma.

Kimin ne yaptığını, ne amacı olduğunu çok iyi biliyoruz.

Kendilerine önerdiğim bir iki isim kısa sürede ayrılmak zorunda kaldı.

Neden mi ?

İstediklerini yerine getiremedikleri için onlarla çalışmak istemediler. Yani kullanacakları adam olmadılar.

Gazete mi ?

İşte renklisi, beni tanıyanlar inatçı biri olduğumu bilirler. İnatsa, inat, ben bu renkli gazeteyi çıkartırım dedim ve çıkarttım. Bugün 188 sayımıza kadar geldik. Yolumuza devam edeceğiz. Kimsenin bizleri kullanmasına da fırsat vermeyeceğiz.

Kararlıyım ve bu kararıma devam edeceğim. Kimseyi artık önermem, hele Rizeliyi artık kimseye yem etmem. Kendi çevrem, kendi dostlarıma da asla tavsiyede bulunmam. Bazı dostlarım zaten “ SEN YAP SENİNLEYİZ, BİZİ TRABZON GAZETELERİNE ABONE ETME” demişlerdi.

Doğru karar ve ben buna saygı duydum; duymaya da devam edeceğim.

       

 

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER