SON DAKİKA

Bizi neler bekliyor?

Mustafa BAYRAK
Mustafa BAYRAKmustafabayrak53@hotmail.com
Tek Bayrak Gazetesi İmtiyaz Sahibi
Bu makale 21 Mart 2019 Perşembe 09:25 'de eklendi ve 316 kez görüntülendi.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı gün kaldı, artık yarın çift rakamlı sayılardan tek rakamlı sayılara düşerek aşağıya doğru geri doğru saymaya başlayacağız. Tabii gün geçtikçe adaylar daha çok çalışmak zorunda. Kritik gördükleri bölgelere daha çok gitmek, insanlara geleceğin planlarını anlatmak zorunda kalacaklar. Bu seçimlerde önceden kararını verenler dışında Şu veya Bu olur mu endişesi yaşayan insanlar çok. Bu seçimler kararsızların seçimleri, tabii önceden kararını veren, kendisine yakın gördüğü adaylar için mücadele edenler dışında, kararsızların sayısı da az değil. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen Bıyık diyenlerin sayısı oldukça fazla.

    Günler geriye doğru gitmeye başladı, Siyasiler alanlarda, tabii onlardan çok Muhtar adaylarını alanda görüyoruz. İl merkezinde her ne kadar AK Parti kesin gözüyle bakılıyorsa da bazı ilçelerde ki durumlar iktidara göre kritikliğini korumakta.

   Milletvekilleri bu bölgelerde yoğun bir tempoda çalışmakta ve insanlara gelecek ile ilgili projeleri anlatmakta. Başka partilerin kazanması halinde yaşanacak sorunları da anlatmakta. Tabii Rize siyaseti çok iyi biliyor. Hangi adayın neler yapabileceğini çok iyi bilmekte. Başta dediğimiz gibi Rize de halkın yüzde 80 i kararını vermiş. Kararsızlar bu dönemde biraz daha fazla ve kararsızların son güne kadar bu kararsızlıklarının devam edebileceğini düşünüyorum.

Hanı derler ya ,,,, bekleyip görelim,, seçimlere az kaldı ve bizlerde bazı yerleri merak ediyoruz. Kritik denen yerler var. Bu yerlerin kararsızlarının ne karar vereceği merak konusu. Tabii 31 Mart akşamı her şey belli olacak.

    İşte ondan sonrası önemli,,

Yeni bir çay sezonuna Rize hazırlanıyor, Destekleme primlerinden ses yok, millette para yok, esnafta siftah yok. Esnafın tek derdi destekleme primlerinin yatması ve hareketliliğin biraz olsun artması.. İşte bundan sonrası daha önemli. Seçimler sonrasında bölgemize yoğun bir gurbetçi akını olacak, insanlarımız kendi köy ve mahallelerine gelerek bağ, bahçe çalışmalarına başlayacak. Tabii sonrası Ramazan ve Çay sezonu.

    Çay sezonuna girerken ekonomik göstergeler neyi gösterir bilinmez, tabii en önemlisi yaş çay politikası ve özel sektörün depolarının dolu olması ile bu kampanya döneminde izleyecekleri politika. Onlar kuru çay a zam beklerken Yaş çay fiyatı ise sadece üreticiyi ilgilendirmekte. Yanı dizeler peş peşe gelecek.

     Seçim sonrasından umutlu olanlarda var, karamsar olanlarda, ülke her seçimden çıktıktan sonra belli bir kriz yaşandığını düşünecek olursak, bu seçimlerden sonra da muhtemelen ufak ta olsa belli bir krizin yaşanacağını düşünenlerdenim.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER