SON DAKİKA

Bazen Şeref gerekir

Mustafa BAYRAK
Mustafa BAYRAKmustafabayrak53@hotmail.com
Tek Bayrak Gazetesi İmtiyaz Sahibi
Bu makale 12 Mayıs 2019 Pazar 14:56 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi.

Şerefsiz için diyecek bir şey yok, ama hanı derler ya 40 yılda bir dere yatağını bulur, ama bu dere tünele alındı, artık yatak bulmaktan çıktı.

    Cumartesi günü Saat 16 da kendi sahamızda tribünlerimiz coşkulu şekilde yerlerimizi aldık ve Rizespor- Galatasaray maçına odaklandık, Rizeli olarak elbette takımımızın yanındayız, uzun süre konuşulan bu maçın sonucu merek ediliyordu. Ama birileri merak etmiyor adeta biliyordu, Fatih Terim biliyordu, hatta Başkanın da bildiğini tahmin ediyorum, Maç öncesinde Cumhurbaşkanına yalakalık için stat önünde yönetim kurulu üyesinin İmamoğlu nu destekler beyanına tepki konuşması yaptı.

   Karşılaşmaya iyi başladık, her zaman ki gibi takım iyi mücadele ediyordu, 45 dakikalık süre de tek pozisyon verdik o da gol oldu ve rakip öne geçti, evlere şenlik ilk 45 dakika da işimizi bitirmek isteyen bir hakem çıktı ortaya ve verdiği penaltı kararı ile tribünlerin tepkisini çekmeye başladı bile, Allah verdi Gökhan izin vermedi, ilk devre bitmeden beraberliği yakaladık.
    İkinci yarı yine etkiliydik, Emre’nin ayağının kırılmasında Samudio nun hiçbir kabahati olmamasına rağmen kırmızı kart ile oyun dışı kaldı, Samudio hiç itiraz etmeden üzüntülü bir şekilde sahadan çıktı, ardından golü bulduk, 10 kişi ile öne geçtik, Galatasaray artık harekete geçti, şeref tribününün oradan Rizeliliğinden utandığım Abdürrahim Albayrak ve çocukları tribünde olaylar çıkarttı, yanında aldıkları badigartlar adeta stadyumda terör estirdi.

    10 Kişi kalan Rizespor Galatasaray karşısında gol aramaya devam ediyor, sağlı sollu bindirmeler ve bu bindirmeler her ne kadar kesiliyor, sarı kart veriliyorsa bile Rizespor hedefe kilitlenmiş ve mutlak galibiyet istiyordu. Ama engel olacak birileri var, Hakem her fırsatta DUR dercesine Rizespor u engellemeye devam ediyordu.  Nitekim hakeme rağmen Rizespor 76 Dakika da Umar ile golü buldu, Rizespor 2-1 üstünlüğü alınca Galatasaray kudurmaya başladı, tabii hakem daha da panikledi.

Maçın sonu yaklaşıyor ve Galatasaray in kazanması gerek, bunun için bir şeyler üretmeli, nitekim 89 dakika da penaltı ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir pozisyonu Hakem gözüne kestirdi, VAR odasına gitti, yok olan Penaltıyı VAR odasında VAR etti ve döndü.

   Tabii Rizespor hem 10 kişi, hem skoru kurtarma adına mücadele ederken yediği 3 üncü gol ile Hakeme teslim olmak zorunda kaldı.

    Şimdi soruyorum,,, 1- Bu hakem sizce Şerefli mi ?

Peki bunun başı MYK hangi derece de şerefli?

Maçı satın alan, hakemi korkutan, en ufak iğne batması ile Çuval iğnesi battı gibi sızlayan Galatasaray yönetimi ve teknik Direktörü neden kendileri lehine çalınan düdükler için ses çıkarmadı. Hani onlarda şeref ve haysiyet.

   Başkalarının hakkını gasp ederek kendilerine hak elde eden insanlara ve onlara aracılık eden insanlara, ne demeli,,,,,

  Her halde Şerefli, namuslu diyecek halımız yok.

……………………   Bu boşluğu siz doldurun, ben içimden doldurmaya devam edeceğim.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER