SON DAKİKA

Bu köyün tek girişi kapılı asma köprü

Artvin`in Yusufeli ilçesi Irmakyanı köyünde, Çoruh Nehri üzerindeki asma köprüye, hayvan geçişlerini engelleme amacıyla takılan kapı görenleri şaşkına çeviriyor.

Kızlarını yaşatmaya çalışıyorlar

Zonguldak`ta 6 aylıkken geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yürüyemeyen, göremeyen, konuşamayan ve zihinsel bozuklukları ortaya çıkan 1,5 yaşındaki Büşra Cin`in hastalığına teşhis konulamadı.

708 şişe sahte rakı ele geçirildi

Tokat`ın Turhal ilçesinde polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda, 708 şişe sahte rakı ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı.

‘Kıbledağ Rize’nin simgelerinden biri oldu’

Rize Valisi Kemal Çeber, Güneysu İlçesinde bin 130 rakımlı ‘Dua Tepesi’nde yer alan Kıble Dağı Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Camiinde ve Dua Tepesi’ne giden yol güzergahı üzerinde bulunan köylerde gerçekleştirilen yatırımları yerinde inceledi.

Akman Yeniden Başkan

Türkiye ziraatçılar Derneği Rize Şubesinin 11. Olağan kongresi dernek lokalinde yapıldı. Kongrede başkan Müfit Akman yeniden başkanlığa seçildi.

Kaçakçıya Geçit Yok

Rize Jandarması tarafından yapılan yol kontrol ve arama faaliyetleri sırasında çok sayıda kaçak malzemeye el konulurken 5 kişi gözaltına alındı.

Rize’de Öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi verildi

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası münasebetiyle, Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Çaykur Ortaokulu öğrencilerine eğitim verildi.

Tahta Kayak Eğlencelisi Başladı

Rize`nin İkizdere ilçesine bağlı Meşeköy`de her yıl yağan kar ile birlikte 7’den 70’e herkes yörede ‘Petranboard’ adını verdikleri tahtalarla kayak yapıyor. Yıllardır sürdürülen geleneği yaşatan ve dik yamaçlarda saatte 80 kilometreyi aşan hıza ulaşan tahtalarla kayan köylüler, bu yıl da yağan ilk karla birlikte kendilerini doğal pistlere attı.

Alkan, ‘Rize’yi layık olduğu yere getireceğiz’

Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan, yaklaşan yerel seçimlerde çok iddialı olduklarını, Rize`deki merkez dâhil tüm belediyelere talip olduklarını ve Rize’yi Türkiye’de layık olduğu seviyeye çıkaracaklarını söyledi.

Rizespor sondan kurtulamıyor

-Zorlu Sivas deplasmanında ilk yarıda varlık gösteremeyen Rizespor ikinci yarıda bulduğu golü koruyamadı

Çocuklara özel diş kliniğiyle artık dişçi korkusu son buluyor

Rize Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi’nde çocuklara özel hizmete açılan Çocuk Diş Kliniği, çocukların korkulu rüyası olan dişçi koltuklarını daha eğlenceli hale getirdi.

Köylülerden, yeni yol güzergâhına tepki

Artvin`in Yusufeli ilçesinde, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren Yusufeli Barajı`nda, sular altında kalacak olan 3 köy yolu için başlatılan yeni yol güzergahına köylüler tepki gösterdi. İş makinelerinin önünü kesen köy sakinleri, yeni yolun viyadük sistemiyle yapılmasını talep etti.

Vali Çemer, En Görkemli Kale Seçilen Zil Kale’de

Rize Valisi Kemal Çeber, eşi ve oğlu ile birlikte Çamlıhemşin İlçesi’nde, Fırtına Vadisi güzergâhı, Tarihi Ortan ve Şenyuva Kemer Köprüleri, Palovit Şelalesi ve Zil Kale’de incelemelerde bulundu.

Rize Kızılay dur durak bilmiyor

-Rize Kızılay Şubesi bugüne kadar Rize’de 12 bin ünite kan toplayarak hastalara derman oldu.

“Sürdürülebilir ortak gelecek”

13-14 Kasım 2018 de İstanbul-Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin ev sahipliğinde ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ temasıyla gerçekleştirilen 27’inci Kalite Kongresi, 2018 Türkiye Mükemmellik Ödülleri Töreni ile sona erdi.

Rize’de enerji kesintisi olmaz

-Rize Çoruh Aksa İl Müdürü Cabir Kadıoğlu köylerde yüzde 75 alpek kablo tesisatı yapıldığını bildirdi

Çaykur, atık çay liflerinden plastik üretecek

KompoRize, atık çay lifinden üreteceği plastik ham maddeyi niş alanlara sunacak.

Emekli öğretmenlere `sokakta sınıf` sürprizi

Rize`nin Fındıklı ilçesinde bir grup lise öğrencisi, açık hava sınıfı oluşturdukları ilçe meydanından geçen emekli öğretmenleri görünce ayağa kalkarak sürpriz yaptı. Emekli öğretmenleri duygulandıran o anları kayda alan liseliler klip hazırladı.

Duygulandıran Öğretmenler Günü

Çay İlkokul öğrencileri 24 Kasım’da öğretmenlerini unutmadı

Rahmi Metin resmi aday

31 Martta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde birçok aday adayının yarıştığı Rize de son nokta Recep Tayip Erdoğan koyarak adayın Rahmi Metin olduğunu açıkladı.

11 yıl beklediği hayaline kavuştu

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi`nden mezun olan, 11 yıl bekledikten sonra bu sene Artvin`in Yusufeli ilçesindeki Demirköy İlkokulu`na fen bilgisi öğretmeni olarak atanan Birsen Çalışkan, köyde 2 odalı ve kuzineli ahşap eve yerleşti.

Şavşat`da HES ve maden ocakları protestosu edildi

ARTVİN’de yapımı planlanan hidroelektrik santrali (HES) ile madencilik faaliyetlerine tepki gösteren Şavşat Dernekler Federasyonu, hazırladıkları 20 sayfalık raporu ilçe kaymakamlığına ve belediye başkanlığına sundu. Federasyon üyeleri yaptıkları açıklamayla `Doğa tahribatına son verilsin` diyerek bölgedeki HES ve maden ocaklarını protesto etti.

Kendimize yetiyoruz

-Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü adliyelerin yapı sorunlarını cezaevlerinin karşıladığını söyledi.

Artvin Baro’sundan kadına yönelik şiddete karşı açıklama

Artvin Barosu Kadın Komisyonu tarafından, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle basın açıklaması yapıldı.

Rize’de Çocuk Diş Kliniği Açıldı

Rize Ağız ve Dış Sağlığı Merkezine bağlı olarak 3 ünitten oluşan çocuk diş hekimliği polikliniği (pedodonti) hizmete girdi.

Rize`de esnafın kredi talebi yüzde 50 oranında arttı

Esnaf Sanatkârlar tarafından kredi taleplerinin yaza kıyasla yüzde 50 oranında arttığını belirten Rize Esnaf Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Güven Aksoy, “Bizim kredi faiz oranlarımız çok düşük, piyasa faiz oranları da çok yüksek olduğundan bizim kredilere büyük bir talep oluştu” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER