SON DAKİKA

Sektör ZAM bekliyor

-Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan 2019 yılı çay kampanyasına stoklarla gireceklerini belirterek “ Maliyetin altında kuru çay vermemiz beklenemez, sektör olarak depolarımızda kuru çay stokumuz var, şu an kuru çay zammını bekliyoruz. Sektörün kurtulması kuru çay a yapılacak olan zamma bağlı” dedi.

Rize Kenevir serbestliğini sevdi

- İyidere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Muammer Mete “Cumhurbaşkanımızın Rize bezine, Rize kendirine verdiği öneme binaen vermiş olduğu izinden yola çıkarak, kendir ipinden bez çanta yapmaya başladık. Biz zaten 2014 yılından bu yana unutulmaya yüz tutmuş bir meslek olan Rize bezini dokumaya başlamıştık.

Çaykur erken start verdi

-Çaykur Genel Müdür vekili Yusuf Ziya Alım” Çayın kalitesini arttırmak öncelikle bahçeden yani üreticimizden başlıyor. Kademe kademe kalitenin arttırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Verim ve kalitenin 2019 yılında daha yukarı çekilmesi için yılın ilk ayından itibaren seferberlik başlattık, burada amacımız çayın geleceğini garanti altına almak” dedi.

“ Burası Rize Burada iş var

-SGK Müdürü Mustafa Bakırcı “ Burası Rize burada iş var” sloganı ile start verilen 2019 istihdam seferberliğine başladıklarını belirtti.

Reis için meydan hazır

-Cumartesi günü saat 13.30 da hemşerileri ile buluşacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan için Cumhuriyet meydanında son sürat çalışmalar devam ederken Belediye Başkanı Reşat Kasap Hazırlıkların bitmek üzere olduğunu belirtti.

Çaykur randevu sistemini değişti

-Çaykur Genel Müdür vekili Yusuf Ziya Alım 2019 yılı hazırlıklarının Ocak ayı itibari ile başladığını belirterek “ Bu kampanyada kimse kalitesiz çay veremeyecek, fabrika müdürlerimiz ve çalışanlarımız makamda değil alım yerleri kapılarında olacak, görevini yapmayan bizimle olmayacak, kurallara uymayanlar ise cezalandırılacak” dedi.

Artık çıkmaz sokak değiliz

-Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar ilçede yapılan yatırımların ilçenin gelişimine ve turizmine katkı sağlayacağını belirterek “ Doğal bir ilçe olduk, tarım da bölgemizin organik tarım bölgesi olması ile birlikte ilçemizde yapılan doğal park ve gölet ile ilçemiz çıkmaz sokak olmaktan kurtuldu” dedi.

Rize’ye A Sınıfı Hizmet Veriyoruz

Borsa Başkanı Erdoğan, 2012 yılında akredite olduklarını, A Sınıfı Borsa unvanıyla Rize’ye hizmet verdiklerini belirtti. Türkiye’nin A sınıfı sayılı Borsalarından biri olarak bu hizmet anlayışıyla çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceklerini, kendilerine destek veren üyelerine teşekkür ettiğini söyledi.

OSB BÜYÜYECEK

-Rize TSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu Organize Sanayi Bölgesinin 280 dönüm daha büyümesi için girişimleri olduğunu belirterek “ Şu an 26 iş yeri bulunmakta ve burası yetersiz, Bakanlık ile temaslarımız sürüyor. Ödenek sıkıntısı olduğu için girişimlerimiz sonuçsuz” dedi.

Buruk ` Çıkışımız sürecek`

-Son 6 maçta sadece iki gol yediklerini belirten Buruk “ İyi bir savunma yapıyoruz, takım birlikte hareket ediyor, Fenerbahçe maçında aynı performansımızı göstererek galibiyet ile ayrılmak istiyoruz. Bizim hedefimiz 40 puanı yakalamak, şu an rahat olduğumuzu söyleyemem” dedi.

Reis Cumartesi Rize de

-AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Cumhurbaşkanı Erdoğan in 2 Mart ta hasret gidereceğini söyledi.

Dolgu için gecikme lüksümüz yok

Rize Valisi Kemal Çeber dolgu alanında ki 8 bin konutun büyük bir tehlike içinde olduğunu söyledi.

CHP START VERDİ

-CHP Rize’ de Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk koyarak seçim startını verdi.

İtfaiye zamanında yetişti

-Rize Sahil Cami yanında Ahmet Akçay a ait daire de henüz nedeni belli olmayan nedenle çıkan yangında iki kişi dumandan etkilenirken daire de büyük hasar meydana geldi.

Şap aşıları başladı

-Rize Tarım İl Müdürlüğü ekiplerince 18 Şubat tarihinde başlayan İlkbahar Şap aşılama kampanyasının 30 Nisan tarihine kadar süreceği belirtildi.

Pirinçlik rakip tanımıyor

-Amatör kümede oynadığı 18 maçın 17 sini kazandı.

Doğaseverler, İkizdere`de kar yürüyüşünde buluştu

RİZE’nin İkizdere ilçesinde bu yıl 7`ncisi gerçekleştirilen `Çağrankaya Kar Yürüyüşü`ne Türkiye`nin çeşitli bölgelerinden doğaseverler katıldı.

Tacize 7 kurşun

-Arhavi ilçesinde kendisini daha önce taciz ettiğini iddia ettiği Engin Şahin i sokak ortasında 7 kurşun ile vurarak öldüren Nurten İ isimli kadın sinir krizi geçirdi.

Rize’de 30 okulda gözetmensiz sınav dönemi

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Bir okul gözetmensiz sınav yapsın ve ben varım desin” açıklaması ile Rize’de ‘Gözetmensiz Sınav’ uygulaması başlatıldı. 30 okulda pilot uygulama yapılacak.

Uçuruma yuvarlanan otomobilin sürücüsü öldü

RİZE`de uçuruma yuvarlanan otomobilde sürücü Adem Meral (49) yaşamını yitirdi.

Buruk” Taraftarla ekip olduk”

Malatya teknik direktörü Erol Bulut un basın mensuplarına tek cümle kullanarak “ Adalet” demesini eleştiren Okan Buruk” Erol hoca başka maçla bizimkini karıştırdı sanırım, Topa ilk müdahale eden bizim oyuncu, hakem adıl bir maç yönetti, hakeme Erol hocanın teşekkür etmesi gerekirken böyle bir cümle kullanmasını anlayamadım” dedi.

Cumhurbaşkanı geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 2 Mart ta Rizeliler ile buluşacak

Rize kontrol altında

Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman 53 Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

Turist sayısında artış bekliyoruz

Rize Turizm İl Müdürü İsmail Hocaoğlu 2019 Turizm sezonundan ümitli olduklarını söyledi.

İşimiz hizmet

Kendirli Belediye Başkanı Alaettin Serdar kesintisiz hizmete devam edeceğini söyledi

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER