SON DAKİKA

Ardeşen gövde gösterisi yaptı

Rize Milletvekili Muhammed Avcı konuşmasında, “Aday belirleme süreçlerinde AK Parti’mizin içerisinde son derece özgür ve demokratik bir ortam vardır. Herkes gelir kendi fikrini özgürce beyan eder. Ben böyle düşünüyorum der” dedi.

Rize Simidi tescillendi

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap da "Türk Patent Enstitüsü kurulduktan sonra coğrafi işaret kavramı ön plana çıktı. Şu ana kadar Rize’den Rize bezi, kuru fasulye ve Rize pidesi tescillendi” dedi..

Rize de sahte ilaç yakalandı

-Sağlık Bakanı tarafından yapılan uyarılar etkisini göstermeye başladı, Rize de çeşitli hastalıklar için üretilen 500 ün üzerinde sahte ilaç yakalandığı gelen bilgiler arasında yer alırken il sağlık müdürlüğü vatandaşları uyararak aldıkları ilaçlara dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Türüt istifa etti

-Araştırma Hastanesi Başhekimi Hasan Türüt başhekimlik görevinden istifa etti.

ŞEHİDİMİZİN İSMİ EBEDİYEN YAŞAYACAK

Şehit İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin ismi; İyidere İlçesinde yapılacak ‘Bölge Trafik Merkezi’nde yaşatılacak.

Ridos Şifa ümidi

-Ridos Termal Otel Genel Müdürü Cemal Akın, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük termal tesisi olan otelin 350 yatak kapasitesine sahip olduğunu belirterek, "Havuzlarımızın tamamı kaplıca termal suyu içermektedir. Otelimiz hem doğa turizmi hem de sağlık turizmini bir arada barındıran nadir otellerden biridir

LAZ ZİYA ZİYA KALKAVAN

1911 yılında Rize`nin İyidere İlçesi Sarayköy mahallesinde doğan Ziya Kalkavan`ın çocukluğu, babasına ait gemilerde gemicilik ve kaptanlık yaparak geçti. 1941 yılında kendi adına gemi sahibi olan Kalkavan, 1942 yılında İskenderun `da gemi işletmeciliği bürosu açtı.

Çay İçin Birlikte Hareket Etmeliyiz

Çay sektöründe üretimden tüketim aşamasına kadar yaşanan sorunların tespiti ve bunların çözümü için birlikte hareket edilecek.

İŞ KAZALARI KADER DEĞİL CİNAYETTİR

-Rize de bulunan 6 Mühendisler Odası Şube Başkanları yayınladıkları Basın bildirisinde iş kazalarının kader olmadığını ve cinayet olduğunu belirttiler.

Tavuklarına sobalı kümes kurdu

-Ardeşen ilçesinde 40 a yakın Tavuğun üşümemesi için kümese Soba kuran Faik Kapıcı “ Kuzenim askerde beni aradı ve Tavukları üşütmemen için soba kurmamı istedi bende kurdum” dedi.

İşimiz hizmet olacak

-Rize Belediye Başkan Adayı Rahmi Metin Rize de sorunların belirlendiğini belirterek “ Devam eden bir hizmet çalışmamız var, biz bunun üstüne katkı sağlayarak daha modern bir şehir yaratmaya çalışacağız. İşimiz halkımız ile birlikte bir yönetim tarzını ortaya koymak, asla BEN değil, Biz diyen biri olacağım” dedi.

68 yıllık hayal seneye kaldı

Rize`nin 68 yıllık hayali olan ve tamamlandığında kentin kuzeyle güneyini en kısa güzergâhtan birbirine bağlayarak ulaşımı kolaylaştıracak 2,9 kilometrelik çift tüplü Salarha Tüneli`nde son 265 metreye gelindi.

Emniyetten Kaçamadılar

-Rize Emniyet Müdürlüğü ekipleri 2 ayda yaptıkları arama ve kontrollerde Yakalama emirleri bulunan 613 kişiyi yakaladı, bunlardan 51 kişi ceza evine gönderildi.

Cumhurbaşkanı hangi yemekleri istiyor

-Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Rize’ye gelişinde özlemini duyduğu yemek çeşitlerinin yapılmasını istediği belirtildi.

Jandarma geçit vermiyor

-Rize İl Jandarma Alay komutanlığı ekipleri yaptıkları yol kontrollerinde Kaçak sigara, İçki ve uyuşturucu madde ele geçirdi.

Bu yıl Kenevir ekimi yapılacak

Rize Valisi Kemal Çeber Rize de Tarım İl müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucunda 9500 metre kare alanda Kenevir ekiminin yapılacağını bunun için Narlı Saray tohumunun kullanılacağını belirterek “ Müracaatlar devam ediyor, 20 Bin metre kare alana ulaşacağımızı bekliyoruz” dedi.

Muhasebeciler haftayı kutladı

-Rize MMMO Başkanı Ali Fuat Çakmakçı “30 yıl önce yasal statüsüne kavuşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu haline gelmiştir” dedi.

Rize tarihi yaşadı

-Zihni Derin Ortaokulu sergisinin açılışına katılan Rize Valisi Kemal Çeber tarihi kültürü yaşatmanın önemli olduğunu belirterek “ Burada bunu yaşadık, Tarihi dokumuzu yeniden gözler önüne serdiler, emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Kar yağmayınca Kamyonla kar getirdiler

-Fındıklı ilçesi 11 Mart İlkokulu öğrencileri kamyonla gelen Kar ı görünce 2 saatte gelen kamyonu erittiler.

Soğuk ve Sıcak Sarıkamış” ta buluştu

Kış oyunları festivali yapılacak olan Sarıkamış Kış oyunlarına Çaykur TIR i sıcaklık katacak.

CHP Adayları ile sahne aldı

-CHP İl Başkanı Saltuk Deniz insanın insana tepeden bakmadığı bir yönetim için adaylarımız ile sahne aldık, Birlikte yöneteceğimiz bir yönetim istiyoruz. Bunun için CHP olarak tüm belediyelere talibiz, Cumhurbaşkanı Rize den oy istedi, Yatırımları Trabzon a bıraktı, Osmanlı döneminde ki gibi Rize’yi Trabzon a mi bağlamaya çalışıyor” dedi.

Genç MÜSİAD dan örnek davranış

MÜSİAD Rize Gençlik Kurulu Başkanı Emre Soykan “ Kan vererek bir kişinin hayatının kurtarılmasına vesile olabilirsek ne mutlu bizlere, kampanyamıza katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Skorda soru işaretleri var

-Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk Fenerbahçe karşısında yedikleri iki golünde hakem hatasından kaynaklandığını belirterek “ Saldado dan auta çıkan top korner verildi ve gol oldu, Ofsayt pozisyonu penaltı verildi, hakemin bu tür hatalar yapmaması gerekiyordu, Fenerbahçe haklı bir galibiyet almadı” dedi.

Olsun be Rize üzme tatlı canını 3-2

-Fenerbahçe karşısında 42 dakika da 10 kişi kalan Rizespor golü bulmasına rağmen beraberliği Fenerbahçe penaltı ile bozdu.

Sandıkları patlatın

-Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Rize de yaptığı konuşmada sizlerden tam destek istiyorum diyerek” Sandıkları patlatın, Baba ocağında olmaktan mutluyum, hepiniz teker teker seçime kadar boş durmayın ve her zaman olduğu gibi sizlerden tam destek istiyorum” dedi.

REİS GELİYOR

-Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan yarın saat 13 de Cumhuriyet Meydanında Rizeliler ile birlikte olacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER