SON DAKİKA

Rize Valisi adına dolandırıcılık

Rize Valisi Kemal Çeber, kendi ve birim müdürleri adına arayarak hayırseverlerden para istenildiğini hatırlattı, dolandırıcılara itibar edilmesin uyarısında bulundu.

Rize’deki engelli öğrencilere eğitim desteği

Turkcell eğitime destek programı kapsamında 2020’ye kadar 100 bin öğrenciye destek vereceğini bildirdi

‘Rize olarak 2023 hedeflerini yakalamalıyız’

RTSO Kasım ayı meclis toplantısını, Meclis Başkanı Şükrü Cevahir başkanlığında Rize Valisi Kemal Çeber’in katılımları ile gerçekleştirildi.

Karamanın koyunu, sonra çıktı oyunu

-Rize’den akademisyenlere bir bahane bularak gönderen Rektör Hüseyin Karaman’ın Rize’ye sağlık alanında zarar verdiği ortaya çıkıyor.

LPG tankında 36 kilo eroin geçirilen sürücü adliyede

Karabük`ün Yenice ilçesinde, cipinin LPG tankının içinde 36 kilo eroin ele geçirilen İ.A., polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Bayburt’ta ‘Atatürk Heykeli’ tartışması sürüyor

Bayburt Kültür ve Tarihini Koruma Derneği Başkanı Ali Vahit Atıcı, kaidelerinden sökülen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarına ait heykellerin üzerinin brandayla örtülerek, malzeme parkının açık alanına konulmasıyla ilgili, "Son günlerde sosyal medyada yer alan ve Bayburt halkına yersiz sözlerde bulunan, hedef gösteren ve bu milletin kırmızı çizgisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü konuya alet edenleri şiddetle kınıyorum” dedi.

‘Madenciler ölünce hatırlanıyor!`

Zonguldak`ta, yerin metrelerce altında çalışan maden işçileri, çalışma zorlukları ve geçim dertlerine rağmen mesleklerini severek yapıyor.

Beslenme Dostu Okul Projesi Meyvesini Verdi

Okul Sağlığı ve Beslenme Dostu Okul Sempozyumu’nda Rize İl Sağlık Müdürlüğü “Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda Türkiye genelinde başarılı olan 20 il içerisinde yer alarak başarı plaketi almaya hak kazandı.

Salarha Tüneli`nde sona gelindi

Rize`nin 68 yıllık hayali olan ve tamamlandığında kentin kuzeyle güneyini en kısa güzergahtan birbirine bağlayarak ulaşımı kolaylaştıracak 2.9 kilometrelik çift tüplü Salarha Tüneli’nde sona yaklaşılıyor.

`Yeşil Yol`da karar çıktı; mahkeme davayı reddetti

Rize İdare Mahkemesi, Karadeniz’de 9 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak 2 bin 600 kilometre uzunluğundaki Yeşil Yol Projesi’nde yaylacıların doğal yapının bozulacağı endişesiyle açtığı iptal davasında ‘ret’ kararı verdi. 3 yılın sonunda kararın açıklandığı Yeşil Yol projesinde ise sona gelindi.

BU İSİMLER NEDEN YASAKLI?

-Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi yayınladığı yasaklılar listesi ile Türkiye’de ilke imza atmıştı.

Müftülük ADRB Toplantısını İyidere’de Yaptı

Rize Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu(ADRB) Koordinatörü Fatma Kuloğlu ve ADRB Vaizi Şefahat Araboğlu tarafından İyidere Müftülüğü aile bürosunda görevli üyelerle birlikte değerlendirme toplantısını İyidere’de gerçekleştirdi.

ÇKS başvuru süresi uzatıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2018 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi(ÇKS) kaydını 30 Haziran 2018 tarihine kadar yaptıramayan çiftçilerin yaşadığı mağduriyeti gidermek için 2018 üretim yılı müracaat süresine 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzattı.

Araştırma yetmiyor

-Rize Araştırma Hastanesi yeterliliğini kaybetti.

Turizmcilerden Vali Çeber’e Ziyaret

RİZEM Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Aydoğan, Rize Valisi Kemal Çeber’i makamında ziyaret etti.

Vali Çeber’den Başkan Kasap’a Ziyaret

Son yayımlanan valiler kararnamesi ile Rize’ye atanan Vali Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı makamında ziyaret etti.

Çığ yıkmasın diye minareyi yatırdılar

Rize`nin İkizdere ilçesindeki Karzavan Yaylası`nda çelik varillerin birleştirilmesiyle oluşturulan 7 metrelik minarenin kış aylarında çığdan zarar görmemesi için geliştirilen ilginç yöntem 10 yıldır uygulanıyor.

Vali Çeber’in 3 aralık dünya engelliler günü mesajı

Rize Valisi Kemal Çeber 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında mesaj yayınladı.

Rize`de silahlı saldırı: 1 yaralı

Rize’de, park ettiği kamyonetinden inerken kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırıya uğrayan Ayhan U., (43) ağır yaralandı.

Esnaf Zor Durumda

İşsizlikten yakınan esnaflar, bankalara olan kredi borçları ile SGK primlerini ödeyemez hale geldi.

Osman’dan haber yok

Down sendromlu Osman, 13 gündür aranıyor.

Turizm Lisesi İnşaatı Yükselmeye Başladı

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’in girişimleriyle ilçeye kazandırılan Turizm Lisesi inşaatı kısa sürede büyük ilerleme kaydetti.

Kasap, üniversitelilere yerel siyaseti anlattı

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Akademik danışmanlık ikinci programında, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencilerine “Akademisyen gözüyle yerel siyaset” konulu konferans verdi.

Osman Can’a Hopasporlu futbolculardan moral

TFF 3`üncü Lig`de mücadele eden Artvin Hopasporlu futbolcular ve teknik heyet, kemik erimesi (osteoporoz) hastalığına yakalanan, önümüzdeki günlerde de toplanan bağışla tedavi için Küba`ya gidecek olan Osman Can Topal`a (11) moral ziyaretinde bulundu.

RTB Öğrencilere Deneyimlerini Paylaştı

Rize Ticaret Borsası(RTB) ekibi Rize Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin(RMMTA) organize ettiği Kariyer Günleri Etkinliği ’ne katılarak öğrencilerle deneyimlerini aktardı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER