SON DAKİKA

Pankart asarken elektriğe çarpıldı

-Derepazarı ilçesinde pankart asarken elektriğe çarpılarak yere düşen Muhammet Çelik yaşam mücadelesi veriyor.

Zihinsel engelliye öğretmen şefkati

Öğretmen Halil İbrahim Önen, “Mustafa’ya 3 dalda beceriler kazandırmaya çalışıyoruz. Bunlar beslenme eğitimi, toplumsal uyum becerileri ve dil gelişimidir. Ona konuşma becerisi kazandırmaya çalışıyoruz. Bir kelime daha fazla nasıl söyletiriz, bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

Adaleti töhmet altında bırakamayız

- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ`nün yargıyı kendi ideolojik amaçları doğrultusunda bir silah gibi kullanmaya çalıştığına şahit olduklarını söyledi. Gül, "Anayasa`ya değil; kendi ideolojisine, kendi düşüncesine, kendi cemaatinin dediğine göre karar veren bu güruh, yargıdan temizlendi” dedi.

Kültür merkezi doldu taştı

-RİMER Başkanı Bülent Koç Rizeli sanatçılara sahip çıkacaklarını belirterek “ Geçmişimizi yaşatmak bizim görevimiz, gelecek nesillerimiz tarihimizi bilmeli ve o insanlarımıza sahip çıkmalı, tarihini ve geçmişini bilmeyen insanlar gelecekten umut bekleyemezler” dedi. -30 Yıl önce Rize de Belediye Başkanlığı yaptığını belirten Bülent Koç “ Belediye başkanlığı hizmet kapısıdır, burada ayrımcılık olamaz, bu koltuk iğneli bir koltuktur ve her taraftan iğneler batmaya başlar, bu koltuğun tek özelliği tarafsız hizmet etmektir” dedi.

METE YE DESTEK TÜRÜ

-AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak Cumhurbaşkanımız kadar çalışmamız gerek, il milletvekilleri ve teşkilatı olarak yoğun çalışma içindeyiz, Cumhur ittifakı ile Rize de tüm halkımızın yanındayız diyerek “ Tüm halkımız yapılan oyunları görüyor. Ezan i protesto eden bir zihniyetin bu ülkede destek alması mümkün değil” dedi. -İyidere Belediye Başkan adayı Saffet Mete ise İyidere halkının tercihini yaptığını belirterek “ İyidere halkı hizmeti tercih edecek, il hududunda olmamız nedeniyle yapacağımız çalışmalar var ve ilçemiz hızla gelişecektir” dedi.

Taraftarımız her şeyi hak ediyor

-Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal son yılların en büyük taraftar kitlesinin maçı izlemeye geldiğini belirterek “ Taraftarlarımızı seviyorum, onların desteği ve onların varlığı takıma ayrı bir güç katıyor. Gelecek sezonun hazırlıklarını yaparken hedefimiz taraftarımız ile birlikte zirvede yer almak olacak” dedi.

Kültür merkezi doldu taştı

RİMER tarafından organize edilen Hasan Fehmi Sözeri’yi anma konserinde salonda yer kalmadı

Doğal gaz denetimleri artmalı

Rize MMOB Başkanı Metin Bıçakçı doğal gaz denetimlerinin Rize de yeterli olmadığını söyledi

En iyi futbolumuzu oynadık

Çaykur Rizespor teknik direktörü Okan Buruk hak edilen bir galibiyeti aldıklarını söyledi.

İkizdere ve Ç. Hemşin beklemede

İkizdere ve Ç.Hemşin Çay fabrikaları kamulaştırma çalışmalarında sonuç yok.

BU GÜNEŞE KAR DAYANMAZ 3-0

Süper ligde ligin ikinci yarısında başarılı sonuçlar alan iki ekibin karşılaşmasında Rizespor gol oldu yağdı.

Hedef ligde kalmak olmamalı

-Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal gelecek sezon hedeflerinin sadece ligde kalmak olmayacağını belirterek “ Geleceğin programını yapacağız, şu an hedefimiz ligi iyi yerde bitirmek, kiralık olan ve takıma yararlı olan oyuncularımız ile görüşmelerimiz olacak. Şu an taraftarlarımızın bize ve takıma karşı olan tutumu beni çok duygulandırmakta” dedi.

Rize`de kaybolan gençler bulundu

-Derse geç kalan iki lise öğrencisi Arif Gültekin ve Berdirhan Keskin iki gencin sahil yolunda plakası belirlenemeyen bir araçla ayrıldıkları tespit edildikten sonra Kocaeli’nde ortaya çıktılar.

Kadınlar haklarını konuştu

-Öğretmen evinde düzenlenen Kadın komitesinde kadınlar 6 dalda sorunlarını tartışarak günümüzde kadın ve kadın hakları, Kadınların hukuki hakları, Kadın ve Çalışma hayatı, Kent ve kent yaşamında kadınlar, Kadın ve Sağlık,, Kadın ve aile, Kadının eğitimi ve birçok konu ele alındı.

Milliye vefasızlık

-Unutulmayı hak etmeyen Rize’nin yetiştirdiği Şenol Birol şimdi ise unutulanlar arasında, sağlığında unutulan Şenol Birol , Lefter ve Turgay Şeren in bile korktuğu futbolcuydu, Şimdi ise yalnızlıkları yaşayan usta ayak hastalıklarla oğlu ile birlikte mücadele ediyor.

Altun yarı Rizeli

-İyidere Kaymakamı Orhan Altun ilk kez böyle bir plaket aldığını belirterek “ Gittiğim her yerde önce insan diyerek çalışmalara başladım, Ülkemin her tarafı benim için önemli, bulunduğum ilçeden halk mutlu ise bende mutluyum” derken, Belediye Başkanı Ahmet Mete ise “ İlçemizi kendi yöresi bilip, ilçemize sosyal ve ekonomik katkı sağladığınız için sizleri bu plakete laik gördük” dedi

14 Yıldır servis şoförü

Ayşe Büyükyazıcı 2017 yılında örnek şoför ödülü aldığını dile getirerek “Kadın olduğum için bazı erkekler kıskanabiliyor ama çok iyi ben ödül bile aldım, çok güzel. 2017 örnek şoför ödülü aldım. Kadın şoför daha iyi oluyor çünkü çocuklara daha fazla ilgi gösteriyor daha güzel davranıyoruz. Bayan olduğumuz için anne şefkati görüyor” dedi.

Okul da Milli tarım seferberliği

-Hüseyin yardımcı öğretmenleri Emine Kalender ve Hümeyra Kaya tarafından okul bahçesinde başlatılan “ Yerli Tohum, Milli Tarım “ projesine öğrenci velilerinin de katılması ile proje büyümeye başladı.

MESLEKLERİNDE İLK KADINLAR RESİM SERGİSİ

8 Mart Dünya Kadınlar günü Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kadın konulu resim sergisi ile kutlandı.

Kültür merkezinde Sözeri şarkıları çalacak

-RİMER Genel Sekreteri Ali İhsan Koç Rizeli sanatçı Hasan Fehmi Sözeri’nin şarkılarından oluşan bir konser vereceklerini belirterek “ Akşam 7 de Kültür merkezinde Rizeli kemençe ustamız ve şarkı yazarımız Hasan Fehmi Sözeri’nin yazdığı şarkı ve türkülerden oluşan konserimize tüm Rizeli müzik severleri bekliyoruz” dedi.

Derepazarı’nda gövde gösterisi

Milletvekili Avcı, Belediye Başkanı Samangül ve Belediye Başkan Adayı Yıldız, Derepazarı’nda yerel seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret etti.

Rizespor da moraller bozulmadı

Kayseri hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdüren Yeşil mavililerde futbolcuların morallerinin yüksek olduğu izlenirken idmanlara Azubuıke hafif sakatlığı nedeniyle katılmazken geçtiğimiz hafta Fenerbahçe kadrosunda yer almayan Aatif ise düz koşu yaparak idmanlara katıldı.

Üniversite lojmanları Temmuz da hazır

Güneysu Adacami köyünde yapılan 386 konut ve sosyal tesislerin Temmuz ayında tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceği belirtiliyor. 24 Bina ve çeşitli sosyal tesislerden oluşan lojmanların çevre düzenlemesi yapıldığı belirtildi.

Sağlık durumu iyi

Rizespor`un Ukraynalı futbolcusunun eşi kazada yaralandı.

Samudio: Ligi üst sıralarda tamamlayacağız

Yeşil-mavili ekibin Paraguaylı futbolcusu Paraguaylı futbolcusu Braian Samudio antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER