SON DAKİKA

RTEÜ 13 Yaşında

RTEÜ Kuruluşunun 13 yıl dönümünü merkez konferans salonunda gerçekleştirdi

ÇAYSAN ‘da Mutlu Son

Çaykur ile Öz Gıda İş yaptıkları toplu iş sözleşmesinde mutabakata vardılar

CHP Vaatlerini sıraladı

CHP Seçimlere 11 gün kala vaatleri ile sokağa indi

200 yıllık cami dimdik ayakta

Şimşirli köyünde 200 yıllık tarihi cami özelliklerini halen koruyor

Rize birlikte yönetilir

CHP Adayı Ayhan Akyüz “ Biz bol vaatlerle değil, tek başımıza asla değil, biz Rizeliler ile Rize Belediyesini yönetmeye geliyoruz” dedi.

“ HEDEFİMİZ DEĞİŞTİ”

-Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal küme düşme hattından zirveye adım adım yaklaştıklarını belirterek “ Bu başarının devamı gelecek, lige baktığımızda her hafta basamaklarımızı birer ikişer artırıyoruz, Milli maç sonrası kendi sahamızda oynayacağımız Beşiktaş maçı ile basamaklarımıza yeniden tırmanacağız” dedi.

Rakiplerimiz bile yanaşamaz

Salarha Beldesindeki vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı Salarha beldesinde yaptıkları ve yapacakları projeleri anlatarak, “Bizim vizyonumuzun yanından rakiplerimizin geçebilmesi mümkün değil.” dedi

Çanakkale ruhu yeniden yaşandı

Tarihte büyük başarı olarak adlandırılan ve Dünya’nın ders aldığı Çanakkale ruhu saygı, hürmet ve onurla başta Çanakkale olmak üzere ülkenin 81 ilinde kutlandı.

Yükseklere kar vurdu

-Son iki gündür etkili olan yağmur ve soğuk yüksek kesimlere Kar yağmasına neden oldu, İkizdere yüksek köylerde etkili olan kar yağışı bazı köylerin yollarının kapanmasına neden oldu.

Bu gurur bize yeter

Rize Valisi Kemal Çeber yayınladığı mesajında “`Çanakkale geçilmez` dedirten, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz; milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Bu eşsiz zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde nihai zafere ulaşılan Kurtuluş Savaşı’na da meşale olmuştur” dedi.

Çift başlı balık şaşırttı

Alabalık üreticisi Mustafa Memoğlu, 30 yıldır alabalık yavrusu ürettiğini ve yurt dışına da sattığını belirterek, dölleme ile ortaya çıkan çift başlı yavru balığı ilk kez gördüğünü söyledi. Memoğlu, "Çiftliğimde 3 ayrı tür balık üretiyorum. Bu yıl farklı bir şey yapmak istedim. Fırtına Deresi’ndeki kırmızı benekli alabalık erkeği ile gökkuşağı kültür alabalığının yumurtasına çaprazlama bir dölleme yaptım” dedi.

BURUK” Rizespor u daha iyi yerlere taşıyacağız”

-Sonunculuktan hızlı bir şekilde uzaklaşarak zirveye yaklaştıklarını belirten Teknik direktör Okan Buruk “ Bunda futbolcularım, taraftar ve yönetimimizin katkısı büyük, İnşallah Rizespor u daha yüksek yerlere çıkartacağız” dedi.

Rizespor engel tanımıyor

Çaykur Rizeszpor 2 Dakika da Vedat ve 68 Dakika da Samudio nun golleri ile milli maç arasına rahat girdi.

Herkese imza vermeyin

-Rize de bir GSM Müşteri temsilcisi 2 Milyon TL lik vurgun yaptı.

Erbakan Rize ye geliyor

RP Genel Başkanı ilçe kongresini yapmak üzere yarın Rize"ye geliyor.

Yazıcı “ Çaykur Özelleşmeyecek”

-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayatı Yazıcı” Çaykur`un bölgenin geçim kaynağı olduğunu vurgulayan Yazıcı, "Stratejik bir önem taşıyan bir faaliyet alanını, hükümet ne olursa olsun özeleştirir mi, ya da satar mı? Türkiye, satmakla ne elde edip edemeyeceğinin hesabını yapamayacak kadar acizlik içerisinde değildir. Bir algı oluşturuyorlar. Bunu da sosyal medyadan yaymak istiyorlar. Dolayısıyla böyle bir durum söz konusu değildir" şeklinde konuştu” dedi.

Nora Plaza hizmete girdi

-Plaza sahibi Mehmet Fırat 600 metre kare alan üzerinde kurulu Plazada 28 iş merkezi bulunduğunu belirterek “ Gelişmekte olan ilimizde yeni iş merkezlerine ihtiyaç vardır. Şehrimize katma değer katabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

KASAP” Hizmette ayrımcılık yapmadım”

-Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap veda yemeğinde “ Ben Rizeliyim ve il dışında görev yaptığım süre içinde bile Rize’den bağımı koparmadım, Cumhurbaşkanının memleketinde hizmette asla hata olmaz, 5 yıl boyunca hata yapmamaya özen gösterdim” dedi. -AK Parti Genel Başkan yardımcısı Hayatı Yazıcı ise Reşat Kasap in renkli ve heyecanlı kişiliği ile ön plana çıktığını belirterek “ Rize de Cumhurbaşkanın memleketinde hatasız hizmet etmek kolay değil, Başkan 5 yıl yarasız beresiz hizmet etti” dedi.

Emniyet takti bir kere

-Rize Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu ile mücadelede kararlılıkla çalışmalarını sürdürüyor.

ATATÜRK 1923 YILINDA RİZELİ OLDU

BÜTÜN YÖNLERİYLE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE RİZE

Milli ürüne Millet desteği şart

Yaklaşan çay sezonu nedeniyle Gürcü işçiler hazırlıklarını yaparken bölgemize 40 bin dolayında Gürcü işçi akımının yaşanacağı 15 Nisan öncesinde Çay üreticileri olarak “ Kendi çayımızı kendimiz topluyoruz” kampanyası ile çay bahçelerimizi Gürcülere bırakmayalım. - Nisan ayında bölgeye başlayan Gürcü akımı ile birlikte yevmiye ve ton hesabını hesaplayan Gürcüler bölgede fiyatları kendileri belirlerken her yıl ilimizden 120 bin dolar üzerine para ile ayrılarak çayda ki kaliteyi bozdukları gibi, bölge ekonomisine de büyük zarar veriyorlar.

ATIK PROJESİNDE BEZ POŞET

Rize İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce “Sıfır Atık” projesi kapsamında bez poşetler hazırlandı.

BURUK” Galibiyete odaklandık”

-Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk hedeflerinin galibiyet olduğunu belirterek “ Biz kendi oyunumuzun üzerine katkı koyarak kazanmak istiyoruz, Rakibimiz ile aramızda 4 puan fark var, Konyaspor son haftalarda iyi sonuçlar alamadı, iki önemli oyuncusu kadroda yok, Rizespor olarak bu maçta görevimizi yerine getireceğiz” dedi.

RİZE”DE İŞ VAR

-RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu “ Burası Türkiye Burada iş var” sloganına Rize olarak destek verdiklerini söyleyerek “ Bizde Burası Rize burada iş var diyoruz, istihdama yönelik bu çalışmayı destekliyoruz ve devletin 3 ay boyunca maaş ve sigorta primlerini yatırdığı işsizlerimize iş adamlarımızın kapılarını açmalarını bekliyoruz” dedi.

Emekliler kolaylıklar istedi

Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 8-9 Mart 2019 tarihinde Ankara’da Genel Merkez Toplantı Salonunda yapıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER