SON DAKİKA

Dağcılar DAĞLARA

-KDRK Başkanı İsmail Karaosman Artvin il sınırında bulunan Altıparmak dağlarına ekip olarak tırmanış yapacaklarını belirtti.

Kartal verimli bir kamp yaşadık

-Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal Erzurum kampının sabah yapacakları tek idman sonrası tamamlanacağını söyledi.

Fabrika normale döndü

-Fabrika kazanlarını çalıştıran firma sorumlusu Lokman Karafazlı” Fabrikada teknik arızaları giderdik, artık çevreye duyarlı bir hale getirdik, sorun çözüldü ve bizde huzura kavuştuk” dedi.

TURİZM DÜNYASININ DUAYENİ

RİZE ARDEŞENLİ ŞABAN ALİ YAŞAROĞLU HATIRALARI İLE VEFAT ETTİ

Rizespor Miliçi Renklerine katmak üzere

-25 Yaşındaki stoper oyuncu ile her konuda anlaşmaya varan Atmacalar bu oyuncuyu renklerine katmak üzere.

Festival start aldı

Rize Belediyesi’nin bu yıl 30.’sunu düzenleyeceği Rize Çay ve Yaz Sporları Festivali minikler futbol turnuvasıyla başladı.

Yaz Kuran etkinliği düzenleniyor

-Yaz Kuran kursları etkinliklerinde “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam İçin Hijyen Kuralları” konuları, alanında uzman sağlık çalışanları tarafından çocuklara aktarılmakta.

Renkli festival başladı

Rize Belediyesi tarafından düzenlenen Çay ve Yaz Spor festivali başladı.

Rizespor ilk sınavına çıkıyor

-Atmacalar ilk sınavını yarın İran takımlarından Tractor karşısında saat 17 de verecekler.

Müdür işten koptu

-İstanbul Pazarlama Bölge müdürlüğünde Çaylar çürümeye yüz tuttu.

Denize girilecek yerler belli oldu

-Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe Rize’de Yüzme takıp sistemine göre yapılan su analizlerinde denize girilebilecek 11 yeri belirledik, buralarda Denize girilmesini uygun buluyoruz” dedi.

Festival finali Ardeşen ”de

-Doğu Karadeniz`de 17-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Kaçkar Yayla ve Kültür Festivalinin finali Ardeşen`de yapılacak

Rize’de Trafik Kazası:8 Yaralı

-Çay yüklü kamyonet sürücüsü direksiyon hâkimiyetini kaybedince 8 kişi yaralandı.

Tüm sokak köpeklerini besleyecek

-Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım temizlik işçisi olarak çalışan Sefer Kayacı ”ya yeni görev olarak tüm sokak köpeklerinin bakım ve yemlenmesini verdiğini belirterek “ Temizlik sonrası tüm sokak hayvanlarımız ona emanet, sürekli kontrol altında olacak ve sokak köpeklerinin bakımını yapacak” dedi.

Rizespor” a isteyerek geldim

-Çaykur Rizespor “un Sloven oyuncusu Amedej Vedih Erzurum’daki basın toplantısında Rizespor’u kendisinin tercih ettiğini söyleyerek” Amacım formamın hakkını vermek ve formayı üstümde tutmak” dedi.

Dünyaya Karadeniz’i tanıtıyoruz

-Gündoğdu Balıkçılar Derneği Başkanı Bilgin Kopuz Karadeniz ”in yelkenli ve yatçılar için önemli olduğunu belirtirken Amatör Denizciler ve Yatçılar Derneği Başkanı Zafer Türkmen ise Karadeniz’in sadece doğası ile değil, denizi ile de Dünyaya tanınması gerek, bu konuda Belediye Başkanlarına büyük görevler düşüyor, Limanlarda az da olsa Yat ve yelkenliler için yerler yapılması gerekiyor” dedi.

Çaykur uyardı, dinleyen yok

-Çaykur Tarafından fabrikalara yazılan yazıda fabrika yanlarında kurulacak olan Kurban Pazarlarının kuru çayı etkilediği belirtilmesine rağmen Pazar Belediyesi uyarıları dikkate almayarak tonlarca çaya koku girmesine neden olacak.

Armut toplarken canından oldu

Armut toplamak için çıktığı ağaçta yüksek gerilim hattının akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti.

Fikstür çekildi

-Süper lig temsilcimiz ilk maçını deplasmanda ligin yeni ekibi Gençlerbirliği ile oynayacak.

Balıkçılar ağlarını onarıyor

-Balık ağı onarımı yapan balıkçı Birol Bahtiyar yırtık ağları onarıma başladıklarını belirterek “ 1 Eylül tarihine kadar onarımlarımızı sürdüreceğiz, önceki sezon Karadeniz ”de iyi palamut vardı, bu yıl da beklentimiz var” dedi.

Rize projeleri değerlendirildi

Rize Valisi Kemal Çeber 2019 yılı içinde kamu hizmetlerinde 124 olmak üzere toplamda 334 proje yürütüldüğünü belirterek “ İlimizde yapılacak olan yatırımları yakinen takip etmekteyiz, bu yatırımların Rize’mize ime kazandıracağına kuşkumuz yok” dedi.

Çeber ve Metin Kombinesini aldı

-Rize Valisi Kemal Çeber “"Mavi ve yeşilin kentinde yaşıyoruz ve en sevdiğimiz renkler de bunlardır. Kurum amirlerim ile birlikte geçen sene takımın en kötü olduğu zamanlarda antrenmanları ziyaret ettik. Takıma nasıl fayda sağlarız, destek oluruz diye düşündük” dedi.

REİS Biz hazırız ya SEN

- 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında halkın ısrarla üzerine durduğu İDAM yasası gündemden düşürüldü.

Kanımızla hayat kurtarıyoruz

-Rize Kızılay şube Başkanı Bahattin Karalı Rize ”de kan bağış kampanyasında vatandaşların büyük ilgisi olduğunu belirterek “ Rekor nüfusa oranla bizde, bu rekoru Rizeliler kimseye bırakmaya niyetli değil, her damla kan bir hayat demektir” dedi.

Emekliler İnsanca yaşamak istiyor

-Rize Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman genel merkezde yapılan toplantıda emeklilerin zor durumda oldukları ve emeklilere yetecek seviyede emekli maaşı bağlanması gerektiği ve emeklilerden yapılan kesintilerin kaldırılması ile sosyal yardımların artırılması gerektiği konuşulduğunu söyledi.

Çay’a değer kattık

-ÇAYMER” in hedefinin önemli olduğunu belirten Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan “Çaya değer katacak 10 milyon Avro’luk bir proje kazandırdık. Projenin amacı Rize ve civarında yoğunlaşmış olan çay sektörünün rekabet gücünü ve üretim kalitesini arttırmak, çay üreticisi KOBİ’lerin faydalanabileceği ortak AR-GE, inovasyon ve iş geliştirme alt yapısının güçlendirilmesidir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER