SON DAKİKA

Kütüphaneler haftası kutlanıyor

Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Rize İl Halk Kütüphanesinde bir program düzenlendi.

METE: “GÖNÜLLERE DOKUNMAYA GELİYORUZ”

- Mete, “Milletimizin gönlüne dokunmaya, yaralarına merhem olmaya ve onlara gece gündüz demeden hizmet etmeye talibiz” dedi. Mete, seçilmeleri halinde eylem planları dahilinde hareket edeceklerini, bu çalışmaları yıllara göre ayırdıklarını ifade etti.

Mart kapıdan baktırdı

-Baharın gelmesi ile birlikte yüksek kesimlerde havaların soğuması ile yağan kar bahar çiçeklerini vurdu yolları kapadı.

Sözümüz ve özümüz bir

-CHP Belediye Başkan adayı Ayhan Akyüz “ Seçim manifestomuzda yer alan tüm yazılar bizim imzamızı taşıyor, bunlar bizim sözümüzdür, sözümüzde özümüzde aynıdır” dedi.

Şampiyonlar makamda

Rize Valisi Kemal Çeber, uluslararası şampiyonalarda madalya kazanarak Rize’ye dönen milli sporcuları makamında kabul etti.

Çay sektörüne Başak kart

- Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Pazarlama Grup Başkanı Turgut Gülcihan Bu kartla Ziraat Bankası sanayiciye, çiftçiye ve perakendeciye büyük kolaylık sağlayıp, ödemelerin sistematik yapılmasını sağlamıştır. Çay sektörü için yeni bir finans kayağı oluşturacak bu kartla uzun vadeli kredi finansmanı sağlanabilecek” dedi.

Kaçkarlar hayat veriyor

-Kaçkar dağlarında yaşayan yaban hayvanlar Drone görüntüleri ile görüntülendi. Esin BAYRAK

Bayan Kuaförlerden köylere hizmet

-İyidere Kaymakamı Orhan Altun Halk Eğitim Merkezinde açılan kuaförlük kursuna katılan öğrencilerin Sosyal sorumluluk projesi kapsamında köylerde okulları gezerek ücretsiz saç kesimi yaptıklarını söyledi.

“Fay hattı üstündeyiz”

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı Malatya da meydana gelen deprem bir uyarıdır, Rize olarak bizlerde Fay hattı üzerinde yer alıyoruz. Gündeydoğu Anadolu hattında Tunceli, Erzurum ve Erzincan’da olası bir deprem riski var” dedi. Burada da her zaman bir deprem riski var. Çünkü burası fay hattının tam üzerinde. Deprem olabilme riski var. Depremin serpintisi de Rize’ye kadar aktarılır. Bunun Rize’de nasıl bir etkisi olur bunu yaşamadan bilemeyiz” dedi.

Gönül ve hizmet adamıyım

-Çayeli Belediye Başkan adayı Mustafa Baltacı “"Türkiye Futbol Federasyonu`nda önemli bir görevdeydim ama ben hep Çayeli`ni düşünüyordum ve burada olmak istiyordum. Çayeli ‘de anketler yapıldı. Daha sonra İstanbul ve Ankara`daki büyüklerimizin teveccühü ile bizi Çayeli`ne layık gördüler. Ocak ayının ortasından beri çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

OSB Alanında Adalet ormanı

-Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü “Bakanlığımız 21 Mart tarihinde ülke genelinde eş zamanlı olarak Adalet Ormanları oluşturulmasını planlamış ve bizlerde Kalkandere infaz müdürlüğümüz ve Orman Bölge müdürlüğümüz ile OSB alanında Adalet Ormanı kurulmasına katkı sağladık” dedi.

Rizespor Antalya da hesabını yapıyor

-Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk 29 Mart tarihine kadar sürecek olan kamp döneminde bir hazırlık maçı yaparak kampı tamamlayacaklarını belirtti. Buruk “ Önümüzde zorlu maçlarımız var, kendi sahamızda oynayacağımız 2 maç bizim ligdeki yerimizi belirleyecek” dedi.

Çayeli adaylarının projeleri hazır

-Çayeli Belediye Başkan adayı Mustafa Baltacı ise konuşmasında ilçeyi turizm çalışmaları ile ön plana çıkartacaklarını belirterek “ Biz projelerimiz ile ortadayız, projelerimize gerekli desteği aldık, yapamayacağımız işler için Çayeli halkına söz vermiyoruz, deniz dolgusu ile 55 dönüm arazı elde edeceğiz” dedi.

Destekleme primleri yarın hesaplarda

-Çay üreticisinin beklentisi olan destekleme primleri hesaplara aktarılıyor.

Ardeşen de 9 proje hizmete girdi

Ardeşen Belediyesi İmalatı Tamamlanan Dokuz Projenin Açılışını Yaptı.

Sezon öncesi çay tartışıldı

2019 çay sezonunun 10 Mayıs itibariyle başlayacağını tahmin ediyoruz. Çay sektörü Temmuz ayından sonraki ekonomik bunalımdan en çok etkilenen sektörlerden biridir. Bizler çaya zam yapmayıp enflasyonla topyekûn mücadele kapsamında devletimize destek verdik” dedi.

Boeing 737 ler de yazılım hatası var

- TÜRK Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Boeing 737 Max tipi uçakları seferden kaldırmalarına ilişkin, "Boeing’in bir yazılım hatası olduğu görülüyor. Yazılım hatasını kısa sürede düzeltmelerini bekliyoruz. Yolcularımızın güvenlik teminini sağlamak adına 12 uçağımızı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak yere indirdik" dedi.

Kuru Çay fiyatları belirlenmeli

Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan kampanyaya girilmeden kuru çay fiyatlarının belirlenmesi gerektiğini söyledi

Turizm sezonunu bekliyoruz

Rize kültürel ürünleri satan Selçuk Günaydın Yaz turizm sezonundan ümitli olduklarını söyledi

Rize de fidan satışları arttı

-Rize de Narenciye ve fidan satışlarında artış kaydedildi

Ç.Hemşin Turizmle devam edecek

Çamlihemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu turizmi ön plana çıkartmaya devam edeceklerini söyledi.

Rize Turizme hazırlanıyor

-Baharın gelmesi ile birlikte turistik tesislerde hareketlilik ve temizlik başladı.

Üreticiden önce esnaf sezona hazırlanıyor

-Çay sezonuna hazırlanan satıcılar fiyatlarda fazla fark olmadığını söylediler

Çocuklar tarihe döndü

Çay okulunda öğrenciler Çanakkale ruhunu yaşadı

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER