SON DAKİKA

ÇAYKUR Çöpe para vermeyecek

-Özel sektörün 2 TL ve altında yaş çay almaya başlaması ile birlikte üretici ÇAYKUR u tercih etmeye devam etmesinin ardından günlük alımları 9 bin ton olan ÇAYKUR un önümüzde ki günlerde kapasitenin dolması ile zor durumda kalması bekleniyor.

KENDİRLİ GÖNÜL SOFRASINA YOĞUN İLGİ

Kendirli Belediye Başkanı Alaettin Serdar tarafından her ramazan ayında düzenlenen geleneksel iftar yemeği daveti programı bu yılda yoğun ilgi gördü.

Çoruh Edaş geleneği bozmadı

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Rize İl Müdürlüğü tarafından geleneksel hale gelen iftar yemeği bu yıl Yakamoz Restoran’da düzenlendi.

Sahil güvenlik sıkı denetimde

-Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri Pazar ilçesinde Balıkçı barınaklarında denetimlerini sürdürerek yasak av malzemesi kullanıp kullanmadıklarını kontrol ettiler.

Rize RİZESPORLU OLMALI

-Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal “ Rizeli öncelikle kendi takımını sevmeli, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi takımlar yerine bir bütün olarak Rizesporlu olmalı, Başka takımların başarısı bizi sevindirmemeli, onlara ancak Avrupa Kupalarında sevgi göstermemiz gerek, biz önce Rizeli ve Rizesporlu olmasını bilmeliyiz” dedi.

Teleferiklere dikkat

-Çay sezonunun başlaması ile birlikte çay taşıma aracı olarak kullanılan Teleferiklerin amacına uygun olarak kullanılması istendi.

Geleceğin yıldızları

-Rize de düzenlenen Cup U12 Turnuvasına bölgeden 12 takım katılırken 12 Yaş altı çocuklar yeteneklerini sergiledikleri turnuvada Çaykur Rizespor U12 Takımı birinciliği alırken Ofspor ikinci oldu.

Biz bu tabloyu özlüyoruz

-Önceki gün kutladığımız Atatürk ”un Samsun`a ayak basması ile 4 yıl sürecek olan kurtuluş savaşının ilk adımları atılırken 100 Yıl sonra Samsun ”da Siyaset en birbirlerini sürekli suçlayan ve siyasi arena dışında ülkede gerginliği artıran siyası parti genel Başkanları Atatürk sayesinde Samsun “da bir araya geldiler.

Yaş çay 2 Tl nin altına iniyor

-2.90 Olarak açıklanan yaş çay taban fiyatına sadece Çaykur uyarken bazı özel sektörler gelecek Mart ayında ödenmek üzere üreticiden taban fiyat üzerine çay alırken bazı özel sektörler ise Kantarda 2 TL ve Eylül ayı sonu ödeme fiyatı olarak ise 2.40 Krş olarak fiyatı belirlediler.

Yıkıma 15 gün ara

Rize Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü`nün Çamlıhemşin ilçesindeki Fırtına Vadisi`ndeki kaçak yapı sahiplerine gönderdiği bazı tebligatların, sahiplerine ulaşmaması üzerine, yıkılması planlanan 21 kaçak yapı sahiplerine 15 gün ek süre verildi.

2020 de Pazar’dan uçacağız

Çalışmaların tam gaz devam ettiği Rize-Artvin Havalimanı`nda denize günde 80 bin ton taş dökülüyor. Havalimanı 29 Ekim 2020 tarihinde açılacak...

Sarp kapısında yoğunluk bitmiyor

-Türkiye’nin yoğun gümrük kapılarından biri olan Sarp sınır kapısından günde 13 bin 900 kişinin geçiş yaptığı ve 4 aylık sürede 1 Milyon 668 bin kişinin giriş çıkış yaptığı belirtildi.

Taraftara 3 puan hediye edemedik

-Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk Alanyaspor karşısında yine aynı hataları yaptıklarını belirterek “ Oyunun belli bölümlerinde oyundan düşüyoruz, bu maçta kaybedebilirdik de, Alanya maçında taraftarlara 3 puan hediye etmek istiyorduk ancak olmadı” dedi.

Tarihe damga vuran 100 yıl

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramının 100. yılı büyük bir coşku içinde Rize Valiliğinde gerçekleştirilen tören ile kutlandı. - Türk Milleti`nin, en zor ve en imkânsız koşullarda dahi teslim olmayacağını, 19 Mayıs 1919`da başlattığı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün mücadelesi 100 yaşına girdi.

Sanayi yerine modern kent

-AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı Sanayi sitesinin Çiftekavak mevkiinde yeni sanayi sitesinin devamına taşınacağını belirterek “ Acele kamulaştırma ile kısa sürede burada kamulaştırma işlemlerini bitirip inşaata başlamamız gerek, Sanayi sitesi yerine modern bir kent yapılaşması düşünüyoruz” dedi.

MHP İstanbul da kamp kuruyor

-MHP İl Başkanı İhsan Alkan ““Rize’de yerel seçimlerde başarı sağladık ve 3 ilçede 3 hilal sancağını astık. Bizim için kazandığım Derepazarı, İkizdere ve Çayeli ilçeleri gelecek yerel seçimlerde referans olacak. Bize oy veren halkımızın ümitlerini Allah’ın izniyle boşa çıkartmayacağız” dedi.

Yamaçlar onlara düz geliyor

- Rize Mimarlar Odası Başkanı Mustafa Mahmutoğlu ise arazi şartları zorlu köylerde yaşayanlar için yapı projeleri üretildiğini belirterek, "Vatandaşımızın bir özelliği var. Mimara, mühendise danışmadan, kendi yöresel ustalarına ev yaptırıyor. Bu konu, bölgesel bir olay haline geldi. Bir nevi herkes inşaat mühendisi, herkes mimar” dedi.

Tek Odalı Evde Yaşıyorlar

- Eşinin çalışamaması nedeniyle zor günler geçirdiklerini anlatan Hayriye Avcı, "2,5 yıldır zor günler geçiriyoruz. 4 çocuğumla bu eve sığmaya çalışıyoruz ama sığamıyoruz. Evim kötü. Bir oda içerisinde yatıp, kalkıyoruz. Diğer oda çok soğuk oluyor, o yüzden çocuklarla soba kurduğumuz mutfakta kalıyoruz. Hayırsever insanlardan yardım bekliyoruz" dedi.

Yaş çay taban fiyatı 2.90 ARTI 0.13

Çaykur Genel Müdürlüğünde yaş çay taban fiyatını açıklayan Bakan Bekir Pakdemirli taban fiyatın 2.90 artı 0.13 destekleme olduğunu söyledi.

Barış vali Çeber i ziyaret etti

Rize Valisi Kemal Çeber, Fındıklı ilçesinde kaybolan Barış Yıldırım’ı, babası Emin Yıldırım ile birlikte makamında ağırladı.

Şampiyonlara çay

-Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan Çay sunum ve Tadım şampiyonasına 100 un üzerine iştirakçi katıldığını belirterek” Yapılan elemeler sonunda gerçek tadı bulan ve iyi sunum yapanlar bizlere önümüzde ki dönemlerde de lazım olacaklar, bunlarla birlikte çeşitli ülkelerde çayımızı tanıtacağız” dedi.

Yaş çay fiyatı açıklanıyor

-Çay işletmeleri Genel Müdürlüğü salonunda yarın saat 14 de düzenlenecek olan törende Yaş çay taban fiyatı Bakan Bekir Pakdemirli tarafından açıklanacak.

Çayeli Bakır geleneği sürdürdü

Çayeli Bakır, geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde çalışanlarıyla buluştu. İftar yemeğinde konuşan Genel Müdür Murat Güreşçi “Çayeli Bakır çatısı altında sahip olduğumuz bağın, huzurun ve bereketli iftar sofralarının daim olmasını diliyorum” dedi.

RTEÜ Dalgıç yetiştiriyor

Üniversite bünyesinde bulunan Su ürünleri fakültesi öğrencileri havaların ısınması ile birlikte dalgıçlık dersleri almaya başladılar.

Karara uydu kendi yıktı

Rize’de, Dünya Doğayı Koruma Vakfı`nca (WWF) korunması gereken 200 ekolojik saha arasında gösterilen Fırtına Vadisi`ndeki dere yatağına inşa edilen ve yıkım kararı alınan 21 kaçak yapıdan biri, sahibi tarafından yıkıldı.

Rize Projeleri konuşuldu

Rize Valisi Kemal Çeber, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanını ziyaret ederek, sağlık ve Altyapı alanında Rize’de sürdürülen ve planlanan projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER