SON DAKİKA

Küçükbaş hayvanlar üretimi engelliyor

Anzer Balliköy Muhtarı Remzi Güzel Anzerde daha fazla üretim yapılabilmesi için küçükbaş hayvanların yayladan çıkartılması gerektiğini belirterek “ 30 yıl önce kovan başı 5 kilo bal alırken bugün 2 kilonun altına düştük” dedi.

Üreticinin elinde çay kalmayacak

Çaykur Genel Müdür vekili Yusuf Ziya Alım 2 sürgün alımlarının devam ettiğini belirterek “ Üreticimizin eline çay kalmayana kadar alımlar sürecek, kimsenin eline çay bırakmayacağız” dedi.

Yapılacak en hayırlı iş İstanbul Sözleşmesi`nden çıkmaktır!

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci: "Yapılacak en hayırlı iş İstanbul Sözleşmesi`nden çıkmaktır." dedi.

Salarha da ışık göründü

Rize Valisi Kemal Çeber ise Salarha tünelinin Rize için önemli olduğunu söyleyerek” Bu tünel sayesinde Rize iç kesimlere doğru daha hızlı bir şekilde büyüyecek, tünel Rize’nin gelişmesine büyük katkı sağlayacak” dedi.

Rizespor Pazar günü toplanıyor

Yeni sezona Teknik Direktör Stjepan Tomas ile anlaşarak giren Çaykur Rizespor düzenlenen basın toplantısında yeni sezon portresini çizerek çalışmalar hakkında bilgi verdi, Başkan Hasan Kartal yaptığı açıklamada yeni teknik direktör Tomas hocayı iyi tanıdıklarını belirterek “ Tomas hoca Okan Buruk ile birlikte Rizespor da 1 sezon önce bizimle birlikteydi, ligin ikinci yarısında yaptıkları transferler ile ligde kalmamızı hatta ilk 5 e girebilecek seviyeye takımı getirmişlerdi. Bu sezon yaşadığımız sıkıntıları yaşamak istemiyoruz” dedi.

Anzerde bal sağımı başladı

Çeşitli hastalıklara iyi gelen ve Dünyanın çeşitli ülkelerinden talep edilen Anzer Balı sağımları başladı, Anzer Ballı köy muhtarı Remzi Güzel 3 bin dolayında peteğin sağımının yapılmasına başladığını ve fiyat artışına gidilmeyeceğini söyledi.

Karantina kararı

içişleri Bakanlığı’ndan koronavirüs tedbirleri ile ilgili açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada 623.766 kişinin karantina altında olduğu açıklandı.

KAMUOYUNA DUYURULUR

Sosyal medyada paylaşın ve bir anda binlere ulaşan belge hakkında soruşturma başlatıldı.

Çeber ve Metin denetime çıktı

Denetimlere ilişkin konuşan Vali Çeber, "Bundan sonra üst üste kurallara uyan işletmelere Covid önemlerine uygun olduğuna dair bir barkot vereceğiz. Bir uyarıcı ekiplerimiz olacak. Bunlar özel formaları ile gezecek. Herkesi uyarıp tutanak tutacak” dedi.

Jandarmadan kenevir operasyonu

Çayeli Buzlupınar ve Kalkandere Çayırlı köylerinde Jandarma ekipleri kenevir bitkisi ele geçirdiler.

Çay çöpleri enerji olacak

Çaykur Genel Müdür vekili Yusuf Ziya Alım çöpler ile ilgili olarak çeşitli dedikoduların oluştuğunu ve çöplerin yeniden çay olarak satıldığı duyumları yayıldığını belirterek “ Artık kimseye çay çöpü vermeyeceğiz, 15 bin ton kadar Rize belediyesine diğer bölümü ise ekstrat yapacağız” dedi.

Piriçelebi Mahallesine yeni proje

Rize Merkez PTT yokuşunda dar sokak olarak bilinen Armutlu sokakta yapılan istim laklarla yol genişletilip çeşitli tesisler yapılacak.

Okul yerine millet bahçesi

Şehir merkezinde yapılacak yıkımlar ile birlikte önümüzdeki dönemde Tevfik İleri Endüstri Meslek lisesinin de yeni sanayi bölgesi olan Çiftekavak köyüne taşınacağı öğrencilerin burada pratik eğitim göreceği belirtildi.

Turizme balta vurulmak istenmiyor

Binli rakamlara yaklaşıldığı bu günlerde Korona virüs vakaları gün geçtikçe armaya devam ederken Yaz sezonu olması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin rahat gezebilmesi için sıkı tedbirler azaltıldığı binlerce insanın ekmek kapısının kapanmaması için önemli tedbirlerden vaz geçildiği belirtiliyor.

Uyarılar yeterli kalmıyor

-Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşallacı muhtarlık olarak vatandaşları sürekli uyardıklarını ancak halkın rehavete kapıldığını belirterek “ Tehlikenin farkında değiliz, halkın çok dikkatli olması gerekiyor” dedi.

Çayda Yeni Gümrük Vergisi Uygulaması

Cumhurbaşkanının onayı ile yurt dışından ithal edilecek olan çaylarda vergiler artırıldı.

Bir ayda 38 tutuklama

Rize Emniyet Müdürlüğü Temmuz ayı içinde yaptığı uygulamalarda bir ay içinde 608 kişi yakalanmış olup bunlardan 38 i tutuklanarak Kalkandere L tipi cezaevine gönderildi.

Aksa Elektrik tüketim rakamlarını açıkladı

Çoruh- Fırat bölgelerinde 9 ilde abonelerine elektrik tedarik hizmeti sağlayan Aksa Elektrik, hizmet bölgelerine ait 2020 yılının ikinci çeyrek elektrik tüketim rakamlarını açıkladı. Buna göre tüm abone gruplarına göre ayrı ayrı çıkarılan verilere bakıldığında Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’in yer aldığı Çoruh bölgesinde abone grubu ayırt etmeksizin bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla (nisan-mayıs-haziran) toplam elektrik tüketiminde yüzde 14’ten fazla düşüş yaşandı.

İlgi çeken görüntü

Çatıların yeşillendiği Rize de ilginç görüntüler oluştu.

Akyüz imzayı attı

İyidere kaymakamı Murat Akyüz dünya evine girdi

Labirent üst geçit bakıma girdi

Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Menderes bulvarını sahile bağlayan üst geçit bakıma alındı.

Merdiven dert oldu

Yürümeyen merdiven yürütülmeye çalışılacak.

Vaka sayılarında patlama oluyor

Sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı illerde Korona virüs yeniden tırmanışa geçti.

Jandarma Temmuz ayını boş geçmedi

Bir yandan Korona virüs tedbirleri ile uğraşan Jandarma diğer yandan asayiş işlemlerini sürdürüyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER