SON DAKİKA

Jandarma boş geçmedi

1 ile 31 Mayıs Tarihleri arasında Jandarma ekipleri silah atölyesi ile uyuşturucu madde ele geçirdi.

Bekaroğlu`na büyük tepki

-Gündem yaratmaya çalışan ve sosyal medya hesabından dedikodularına devam eden Mehmet Bekaroğlu na sanayicilerden büyük tepki.

Çaykur üreticiyi mağdur ediyor

ÇAYKUR’un 8 Günde Alması Gereken Çay Miktarı 72.800 Ton, Aldığı Miktar İse 65.000 Ton. Sonuç Olarak, Çaykur, 7.800 Ton Eksik Alım Yapmıştır.

Yoğunluk frene bastırttı

-Yaş çay alımlarının yoğunlaşması üzerine Çaykur zorunlu olarak kontenjan uygulamasına başladı. Genel müdürlükten yapılan açıklamada yaş çay alımlarının 65 bin ton dolayında olduğu belirtildi.

Ardeşende Silah Atölyesi Ortaya Çıkarıldı

Ardeşen, Kavaklıdere Mahallesi (Polis Bölgesi), 6136 SKM Olayı Silah imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; İsth.Şb. ile KOM Şb. ve Ardeşen İlçe J.K.lığı ekiplerince N.Ö ve M.Ö isimli şahısların evlerinde 21.05.2020 günü 07:00-10:00 saatleri arasında, bomba arama köpeği unsuru ile icra edilen aramada; *-1 adet yasadışı silah atölyesi* *-38 adet tabanca üst kapağı* *-95 adet tabanca namlusu* *-17 adet namlu yapımında kullanılan demir parçası* *-8 adet tabanca horozu* *-7 adet tabanca yayı* *-1 adet kabze* ele geçirilmişt olup, C. Savcısının talimatı ile ele geçen malzemelere el konulmuştur. Olaya yönelik adli soruşturma başlatılarak, şüpheli şahıs N.Ö mevcutlu olarak savcılığa sevk edilmiştir.

Rizespor iki gün izin yapacak

-12 Haziran tarihinde yeniden liglerin başlayacağının açıklanması ardından Rize de çalışmalarını sürdüren Yeşil Mavililer günde çift idman ile çalışmalara devam ederken, Yarın yapacakları tek idman sonrası 2 gün izin yapacak.

Rize’yi korkutan yoğunluk

Çay sezonu ile birlikte üreticilerin serbest bırakılmasının ardından bölgeye yoğun şekilde akınlar başlaması ile oluşan uzun kuyruklar ile iftar saatlerinde valilik kuyruklara takılanlara iftarlık dağıttı.

Her şey sağlık için

Rize Valiliği sağlık kurulunca alınan karar gereğince her hangi bir rahatsızlığı bulunmayan 65 yaş üstü vatandaşlar için karar çıktı.

Çay üreticisine yasak yok

-Ramazan Bayramında tüm illerde sokağa çıkma yasağı uygulanırken çay üreticisi bahçesine girebilecek.

Çayımızı Güvenle Üretip Sağlıkla İçelim

-RTB Başkanı Mehmet Erdoğan çay sezonunun başlaması ile birlikte yayınladığı mesajda Virüse karşı tedbirli olunmasını üreticinin dikkatli olmasını istedi.

ASKON Güvenlik güçlerini unutmadı

-Sarımehmet” Bizler için can siper hane çalışan güvenlik güçlerimizin her daim yanında ve arkasındayız” dedi.

Çay da makineleşme desteklenmeli

-Ulusal Çay konseyi yaptığı toplantıda Çay taban fiyatının yeterli olduğu destekleme primlerinin artırılması gerektiği ve çay da makineleşmenin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.

Valilik yeni kararlar aldı

-Çay sezonunun başlamasına kısa bir süre kala Rize Hıfzıssıhha kurulu toplanarak sezon ile ilgili bazı kararlar aldı.

Özel sektör Çaykur’un fiyatının üzerine bile çıkabilir

Tek istediğimiz devletin sektörde sık ve adaletli denetim yapmasıdır -Çay sahtekârlığında para değil, kapatma cezası verilmeli -Gürcüler çaylıkları mahvettiler. Kendi çayımızı kendimiz toplayacak imkâna sahibiz. Yılda 100 milyon dolar da bize kalır.

LİPTON SEZONA HAZIR

Lipton, çay hasadı süresince üreticilerin ve çalışanlarının sağlık ve güvenliği için “Çayımız için Hep Birlikte” adını verdiği bir programı hayata geçiriyor. Çay alımlarını ulusal ve uluslararası otoritelerin tavsiyelerine göre hazırladığı sağlık ve güvenlik uygulamaları doğrultusunda yürütecek olan Lipton, bu çalışmalar için üç milyon liralık bir yatırım gerçekleştiriyor.

Rekora imza attık

-Çaykur Genel Müdür vekili Yusuf Ziya Alım Korona virüs nedeniyle halkın evlerinde kalmaya devam etmesi ile birlikte aylık satışların 10 bin tona yükseldiğini belirterek “ Son 4 ayda bayilerimiz 40 bin ton kuru çay satışı yaptı, kurum olarak bizlerde 38 bin ton bayilerimize çay verdik, depolarımızda 70 bin ton dolayında kuru çay kaldı” dedi.

CHP Milletvekilleri Rize de konuştu

Çay üreticileri hükümetten yasak değil, destek bekliyor

Kimsenin Çayı Dalında Kalmayacak

- Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, “Yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Öncelikle Kovid-19 salgıyla ilgili önlemler kapsamında tüm üyelerimize maske dağıtımı yapacağız” dedi.

Nisan da tutuklanan 18 kişi oldu

-Rize Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir yandan virüs kapsamında çalışmalar yaparken diğer yandan günlük işlerine yoğunluklarına devam ediyorlar.

Rizespor temiz çıktı

Tüm teknik ekip ve sporcularımız, temas ve uzaklık kurallarına hassasiyetle uyularak tesislerde uygulanan Covid-19 test sonuçlarımız firesiz bir şekilde negatif.

Ligler 12 Haziran da başlıyor

TFF Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada liglerin her hangi bir aksilik olmaması halinde ligler 12-13-14 Haziran tarihinde başlayacağını söyledi.

Karaman basınsız gündemi basına değerlendirdi

Soruları whatsApp ile alan Teknik Direktör Ünal Karaman geride kalan 42 günü değerlendirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER