SON DAKİKA

Karadeniz de tek ödül Rize’nin

-Kadın girişimciliğinin Güçlendirilmesi programında Ankara da yapılan en iyi proje ödüllerinde Yeter Topçu 3 üncülük ödülüne laik görüldü.

Moral yakalamak için 3 puana ihtiyacımız var

-Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal rakibe göre oyuncu profili ile sahaya çıktıklarını belirterek “ Alanyaspor en çok yan toplardan gol atıyordu, ona göre uzun adamlardan oluşan savunma yaptık, maalesef 3 golü yan toplardan yedik” dedi.

ÇAYKUR RENK KATACAK

Dünyada `matcha` olarak bilinen yeşil çayın yapraklarından özel teknikle yapılan yeşil çay pudrası, Çaykur tarafından Türkiye`de de üretildi. Rize`de üretilen yeşil çay pudrasından çayın yanı sıra kek, kurabiye ve dondurma da yapılıyor.

Kalyoncu ismi ile yaşayacak

-Yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden ancak mücadelesini kaybederek hayatını kaybeden Süleyman Kalyoncu sevenlerinin gözyaşları ile toprağa verildi.

Reis son ziyaretçi

İstanbul Maltepe de düzenlenen etkinlikte “Bırakalım Sigarayı, İçelim Rize Çayı” programında halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmalarının ardından Rize Standını ziyaret etti.

Kampanya tamamlanıyor

-750 bin ton dolayında Yaş çay alan Çaykur un kampanyayı bu ay içinde tamamlayarak fabrikaları istop ederken özel sektörün ise Ay sonuna kadar alım yapacağı ve alımların 4 sürgün olmaması halinde ay sonunda biteceği belirtildi.

İstanbul Rize’yi ağırladı

-RİDEF Başkanı Recep Albayrak 11 inci Rize Tanıtım etkinlikleri programında istedikleri amaca ulaştıklarını belirterek “ Tarihi bir yoğunluk yaşadık, Rize tam anlamıyla Maltepe de yaşandı. Destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Kartallar alçak uçmaya başladı

Süper ligde gol yeme yarışına giren Çaykur Rizespor yarışta önde gitmeye devam ediyor. Yanlış kadro ile sahaya çıkan İsmail Kartal Alanya karşısında dersini altı.

11. Rize Tanıtım Günlerine Yoğun İlgi

İstanbul Maltepe Sahilinde bu yıl 11. si düzenlenen Rize Tanıtım Günlerini ziyaret edenler, hazırlanan stantlar sayesinde Rize’nin kültürel ve turistik değerlerini yakından görme fırsatı buldular.

19 Ekim Muhtarlar günü kutlandı

-Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin Muhtarlar günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada muhtarların toplumun devlet ile arasında bir köprü olduğunu söyledi.

Turgut Reis gemisi Rize de

-Önceki gün Rize limanına giren Turgut Reis gemisi Pazartesi gününe kadar Rize de kalacak, gemi 3 gün halkın gezisine açıldı.

Çalışmaktan vaz geçmeyin

Sağlık Müdürü Mustafa Tepe okul öğrencilerine yaptığı konuşmada “Başarılı olmak için çok çalışın. Çalışmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyin. Başarı çalışmaktan geçer. Hiçbir başarı tesadüf değildir.” dedi.

ENGELLERİ AŞA AŞA YAŞA RİZESPOR YAŞA

RİZESPOR’DA ZOR GÜNLERİN TARİHİ

Çaykur ilgi odağı oldu

-Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alım tüm ürünleri ile Rize günleri etkinliklerine katıldıklarını belirterek “ Ürünlerimiz büyük ilgi gördü, tanıtım açısından etkinlik yerinde bir karar oldu” dedi.

KAYIP ÇAYLAR NE OLDU?

İstanbul ve Ankara da toplam 230 ton dolayında kayıp çaylardan ses çıkmadı.

Yusufeli Barajında son durum

Yoğun çalışmaların devam ettiği Yusufeli Barajının 1,5 yıl sonra hizmete gireceği belirtildi.

Hayvanlar koruma altında

İyidere ilçesinde Sonbahar hayvan aşıları yapılıyor.

Devletime güvendim borca girdim

Çaykur ile yaptığı sözleşme ile 1000 ton çay çöpü anlaşması yapan Ayşe Coşkun Çaykur un sözleşme gereğini yerine getirmediği için intihar aşamasına geldi.

Dışarda gördüklerini çizecekler

Çay İlkokulu öğretmeni Sena Nur Kuvvetli öğrencilere uygulamalı ders yaptırdı.

İstanbul’da Rize havası

RİDEF Dernekler Federasyon Başkanı Recep Albayrak 11 incisini düzenledikleri Rize günlerinde Rize de olan her şeyin İstanbul da olduğunu belirterek “ Rize’mizi kültürü ile İstanbul a taşıdık, gurbetçilerimiz bu tanıtım günlerinde Rize havasını soluyacak ve ilimizi tanımayan insanlara ilimizi tanıtmış olacağız” dedi.

Gazetecilerle Rize değerlendirilmesi

-Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin Rize de sorunların çözümü için çalıştıklarını belirterek “ Acil olan sorunların üzerine gidiyoruz. Dere yataklarımızın yağışlı havalarda rahat çalışması için yaptığımız çalışmalar var, önceliğimiz şehrin trafiğini rahatlatmak, bunun için çeşitli yöntemler düşünüyoruz. Şehri yaşanabilir hale getirmek için çalışıyoruz” dedi.

Hangi akla hizmet ediyorlar

-Jandarma ekipleri Yolbaşı köyünde esrar maddesi satıldığına dair aldıkları ihbar üzerine C.İ isimli şahsin evinde yaptıkları aramada uyuşturucu madde ele geçirildi.

İkizdere de İkinci Ayder aranacak

-31 Ekim tarihinde Rize’ye gelecek olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ”un İkizdere Meles, Petran ve Mahura da incelemelerde bulunacağını belirten Avcı “ Rize de ikinci bir Ayder yaratmak istiyoruz. Turizmci olan Bakanımız benim davetim üzerine bu bölgelerde incelemelerde bulunacak” dedi.

Rize ”den Suriye ”ye asker selamı

-Ülke genelinde Suriye de bulunan Türk askerine destek amaçlı düzenlenen basın toplantısına Rize ”de de STK Başkanları bir araya gelerek destek verdi, Basın toplantısı sonunda STK Başkanları Asker selamı vererek Mehmetçiğe destek verdi.

Çaykur Rekor alım yaptı

-Çay İşletmeleri Genel Müdür vekili Yusuf Zıya Alım Yaş çay alımlarında son günlere geldiklerini belirterek “ Günlük alımlarımız 500 ton seviyelerine kadar indi, yüksek kesimlerde az bir üreticimiz kaldı” dedi.

Artık ihale aşamasındayız

-AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı Belediye Bloklarında son aşamaya gelindiğini ve artık ihale aşamasına gelindiğini belirterek “ Burada kimseyi mağdur etmemeye çalışıyoruz, esnafımız belirlenen 2-3 yer konusunda kararını verecek” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER