SON DAKİKA

OSB Alanında Adalet ormanı

-Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü “Bakanlığımız 21 Mart tarihinde ülke genelinde eş zamanlı olarak Adalet Ormanları oluşturulmasını planlamış ve bizlerde Kalkandere infaz müdürlüğümüz ve Orman Bölge müdürlüğümüz ile OSB alanında Adalet Ormanı kurulmasına katkı sağladık” dedi.

Rizespor Antalya da hesabını yapıyor

-Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk 29 Mart tarihine kadar sürecek olan kamp döneminde bir hazırlık maçı yaparak kampı tamamlayacaklarını belirtti. Buruk “ Önümüzde zorlu maçlarımız var, kendi sahamızda oynayacağımız 2 maç bizim ligdeki yerimizi belirleyecek” dedi.

Çayeli adaylarının projeleri hazır

-Çayeli Belediye Başkan adayı Mustafa Baltacı ise konuşmasında ilçeyi turizm çalışmaları ile ön plana çıkartacaklarını belirterek “ Biz projelerimiz ile ortadayız, projelerimize gerekli desteği aldık, yapamayacağımız işler için Çayeli halkına söz vermiyoruz, deniz dolgusu ile 55 dönüm arazı elde edeceğiz” dedi.

Destekleme primleri yarın hesaplarda

-Çay üreticisinin beklentisi olan destekleme primleri hesaplara aktarılıyor.

Ardeşen de 9 proje hizmete girdi

Ardeşen Belediyesi İmalatı Tamamlanan Dokuz Projenin Açılışını Yaptı.

Sezon öncesi çay tartışıldı

2019 çay sezonunun 10 Mayıs itibariyle başlayacağını tahmin ediyoruz. Çay sektörü Temmuz ayından sonraki ekonomik bunalımdan en çok etkilenen sektörlerden biridir. Bizler çaya zam yapmayıp enflasyonla topyekûn mücadele kapsamında devletimize destek verdik” dedi.

Boeing 737 ler de yazılım hatası var

- TÜRK Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Boeing 737 Max tipi uçakları seferden kaldırmalarına ilişkin, "Boeing’in bir yazılım hatası olduğu görülüyor. Yazılım hatasını kısa sürede düzeltmelerini bekliyoruz. Yolcularımızın güvenlik teminini sağlamak adına 12 uçağımızı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak yere indirdik" dedi.

Kuru Çay fiyatları belirlenmeli

Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan kampanyaya girilmeden kuru çay fiyatlarının belirlenmesi gerektiğini söyledi

Turizm sezonunu bekliyoruz

Rize kültürel ürünleri satan Selçuk Günaydın Yaz turizm sezonundan ümitli olduklarını söyledi

Rize de fidan satışları arttı

-Rize de Narenciye ve fidan satışlarında artış kaydedildi

Ç.Hemşin Turizmle devam edecek

Çamlihemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu turizmi ön plana çıkartmaya devam edeceklerini söyledi.

Rize Turizme hazırlanıyor

-Baharın gelmesi ile birlikte turistik tesislerde hareketlilik ve temizlik başladı.

Üreticiden önce esnaf sezona hazırlanıyor

-Çay sezonuna hazırlanan satıcılar fiyatlarda fazla fark olmadığını söylediler

Çocuklar tarihe döndü

Çay okulunda öğrenciler Çanakkale ruhunu yaşadı

RTEÜ 13 Yaşında

RTEÜ Kuruluşunun 13 yıl dönümünü merkez konferans salonunda gerçekleştirdi

ÇAYSAN ‘da Mutlu Son

Çaykur ile Öz Gıda İş yaptıkları toplu iş sözleşmesinde mutabakata vardılar

CHP Vaatlerini sıraladı

CHP Seçimlere 11 gün kala vaatleri ile sokağa indi

200 yıllık cami dimdik ayakta

Şimşirli köyünde 200 yıllık tarihi cami özelliklerini halen koruyor

Rize birlikte yönetilir

CHP Adayı Ayhan Akyüz “ Biz bol vaatlerle değil, tek başımıza asla değil, biz Rizeliler ile Rize Belediyesini yönetmeye geliyoruz” dedi.

“ HEDEFİMİZ DEĞİŞTİ”

-Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal küme düşme hattından zirveye adım adım yaklaştıklarını belirterek “ Bu başarının devamı gelecek, lige baktığımızda her hafta basamaklarımızı birer ikişer artırıyoruz, Milli maç sonrası kendi sahamızda oynayacağımız Beşiktaş maçı ile basamaklarımıza yeniden tırmanacağız” dedi.

Rakiplerimiz bile yanaşamaz

Salarha Beldesindeki vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı Salarha beldesinde yaptıkları ve yapacakları projeleri anlatarak, “Bizim vizyonumuzun yanından rakiplerimizin geçebilmesi mümkün değil.” dedi

Çanakkale ruhu yeniden yaşandı

Tarihte büyük başarı olarak adlandırılan ve Dünya’nın ders aldığı Çanakkale ruhu saygı, hürmet ve onurla başta Çanakkale olmak üzere ülkenin 81 ilinde kutlandı.

Yükseklere kar vurdu

-Son iki gündür etkili olan yağmur ve soğuk yüksek kesimlere Kar yağmasına neden oldu, İkizdere yüksek köylerde etkili olan kar yağışı bazı köylerin yollarının kapanmasına neden oldu.

Bu gurur bize yeter

Rize Valisi Kemal Çeber yayınladığı mesajında “`Çanakkale geçilmez` dedirten, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz; milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Bu eşsiz zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde nihai zafere ulaşılan Kurtuluş Savaşı’na da meşale olmuştur” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER