SON DAKİKA

Rizespor iki de iki yaptı

Yeşil mavililer kendi sahasında oynadıkları ilk maçtan da 3 puanla ayrıldı.

Ağ onaran Kadınlara ziyaret

Emine Erdoğan, Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün öncülüğünde yürütülen “Balık Ağı Donamı ve Tamiri Kursu” projesi kapsamında oluşturulan atölyede, balık ağı donamı ve tamiri yapan kadınları ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Rize ”den mesaj verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Türkiye’nin haklarını korumaya devam edeceklerini belirterek “ Bazı belediye başkanlarını görevden aldık, bu milletin paralarını Kandil e gönderenleri görev başına tutmayız, Doğu Akdeniz de herkes var bir Türkiye yok, buna asla müsaade etmeyiz ve içimizdeki Zat çıktı, bizim burada olmadığımızı söyledi, Türkiye’nin haklarını korumak bizim işimiz, o zat gemilerdeki Türk bayraklarını bile göremedi” dedi.

HOŞGELDİN REİS

-Çeşitli açılış ve incelemeler için Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan baba ocağında.

Karal Ardeşen de ilgi gördü

-Eski Milletvekili Hasan Karal “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği önem aşikârdır. Muhtarlar seçimle gelir seçile giderler. Mahalle ve köylerin her türlü sorunlarının çözümü noktasında gecesini gündüzüne katan kişilerdir” dedi.

Bahtiyar Semt Pazarı

-ARS işletmecisi olan Bahtiyar Berber “ Her hafta kamyon üzerinden halka ucuz sebze ve meyve satıyorum, birinci elden bahçeden topladığımız ürünleri halka sunuyorum, oldukça yoğun ilgi var ve halkımız memnun” dedi.

ÇAYA ALTERNATİF ÜRÜN OLAMAZ!

-Prof. Dr. Fatih Seyis “‘Hayde Çaya Bakalım’ hareketi güzel bir oluşum. Ben üreticilerimizi tanıdığım için bu konuda ümitliyim. Bu kampanyaya bir vurgu yapmak adına gerçekten çaya bakmamız gerektiğini düşünüyor ve ben de ‘Hayde Çaya Bakalım’ diyorum.”

Topluca da toplu çay isyanı

Ç.Hemşin Topluca köyünde organik ve organik olmayan çaylar birbirine karıştı, üretici gece geç saatlere kadar çay alım merkezinde bekliyor.

Fındık üreticisi memnun

-Taban fiyatın 17 TL ye çıkması ve ürünün bol olması nedeniyle Fındık üreticisinin hasattan memnun olduğu gözlendi.

Rize ”ye dokunuş şart

-İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt yol, köprü yerine akıllı yatırımlar yapmak istediklerini söyledi.

SAGEP 34 UYARIYOR

1 Eylül de açılacak olan Balık sezonu öncesi Balıkçılar bilgilendiriliyor.

Rize turizmi canlandı

Ridos Otel işletmecisi Kasım Ekşi turizm sezonunun Bayram sonrası hareketlendiğini söyledi.

“Hayde Çay a bakalım” projesi tuttu

Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alım 2019 yaş çay kampanyasında hedeflenen programların destek gördüğünü belirterek “ Çay da kaliteyi artırmaya başladık, gelecek yıllar daha iyi olacak” dedi.

Meslek lisesinden önemli proje

-Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak Öğrencilerin başarısının her geçen gün arttığını belirterek “ Okullarımız teknolojik olarak çağa ayak uydurmakta, yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

İki yaylada yıkım kararı çıktı

-Rize Tarım il Müdürlüğü tarafından tespitleri yapılan ve kaçak yapılaşmanın yapıldığı yaylalarda ekipler yıkım için karar çıkardı. Önümüzdeki günlerde iki yaylada çok sayıda kaçak yapının yıkılacağı belirtildi.

Dolmuş durakları trafiği aksatıyor

Menderes Bulvarının tıkanmasına neden olan Dolmuş durakları kaldırılsın söylemleri arttı.

Kuru çay zamlandı

-25 Haziran tarihinde yüzde 15 zam gören kuru çay ikinci kez yüzde 15 daha zam gördü.

Kayıp çaylar fire mi gitti?

-Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Zıya Alım kayıp çayların peşini bırakmayacağını belirtti.

Kimse turizmden ağlamasın

-Rize Turizm İl Müdürü İsmail Hocaoğlu Turizmde canlı bir sezon yaşadıklarını belirterek “ Yaylalarda ve turizm bölgelerinde otel ve pansiyonlarımız ful çekiyor, fiyatlar iki katına çıkmış ancak yine yer bulmakta zorlananlar var, turizmden yararlanamayanlar kabahatleri kendilerine bulsunlar” dedi.

Rize iyi başladı

-Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal Gençlerbirliği karşısında oynanan oyundan memnun olduğunu belirterek “ Rakibimiz 39 uncu dakika da 10 kişi kaldı ve oyun dengesini elimize aldık, attığımız golden sonra rakip riske girdi, fark yaratabilirdik ancak olmadı, 3 puanı taraftarlarımıza armağan ediyorum” dedi.

Attamah Rizespor da

-Başakşehir de oynayan savunma oyuncusu Joseph Attamah kiralık olarak Rizespor forması giydi.

Balıkçılar sabırsız

-1 Eylül tarihinde başlayacak olan yeni av sezonunu bekleyen balıkçılar ağ ve tekne bakımlarını sürdürerek yeni sezon için gün sayıyorlar.

Çocuklarımı özledim

-3 Yıldır çocuklarını göremediğini belirten Baba Doğan Korkut “ Çocuklarım benden uzaklaştırıldı, onlar şimdi bana yabancı gibi bakıyorlar, Baba olarak açmadığım dava, baş vurmadığım yer kalmadı, artık çocuklarımı görmek onlara sarılmak istiyorum” dedi.

Kızılay muhtaçların yanında

-Rize Kızılay Şube Başkanı Bahattin Karalı mağdur ve yoksulların yanında yer almaya devam ettiklerini belirterek “ Kızılay olarak her yıl çeşitli ülkelerde mazlum ve mağdurların yanında yer almaya devam ediyoruz, Bu kurban bayramında 50 ülkede 180 bin kurban kesimi gerçekleştirdik ve 2 milyona yakın insana ulaştık” dedi.

Reis 23 Ağustos ta Rize” de

-Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 23-26 Ağustos tarihlerinde baba ocağına gelerek Hemşerileri ile hasret giderecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER