SON DAKİKA

Sağlık Personeline İletişim Eğitimi

Rize’de acil servislerde hizmet veren; hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik acil servislerde etkili iletişim teknikleri konulu eğitim verildi.

Bu haber 11 Temmuz 2018 Çarşamba 06:12 'de eklendi

Rize: Sağlık Bakanlığı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Rize Devlet Hastanesi toplantı salonunda yapılan eğitimler Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlem Bilir, Dr.Öğr.Üyesi Gökhan Demiral, Dr.Öğr.Üyesi Özcan Yavaşi,  Araştırmacı Leyla Yılmaz Kanbur, Hemşire Selime Kabaoğlu , Psikolog Hediye Aktürk tarafından verilen eğitimde; kriz, afet yönetimi ve doğru iletişim, ekip başarısını artırma ve iletişim, şikayet yönetimi ve iletişim, beklemenin psikolojisini yönetmek, zor hasta ve hasta yakınları ile doğru iletişim kurma, doğru iletişim teknikleri ve şiddet arasında ilişki, doğru triyaj ile şikayetlerin azaltılması, konsültasyonların istenmesinde doğru iletişimin rolü, istismar vakaları ile iletişim ve yönetimi, tıbbi tedavilerin kabul ve retleri esnasında sağlıklı iletişim kurma teknikleri, yaşamının sonunda olan hasta ve hasta yakınlarına yaklaşım gibi konularda bilgiler verildi. Yapılan eğitimlerin belirli aralıklarla devam edeceği belirtildi. Verilen eğitimlerle acil servislerde ağır şartlarda ve özveriyle çalışan acil servis personelinin iletişim becerilerini artırarak çalışma barışlarının üst düzeye çıkarılması planlandı. Acil olarak hastaneye başvuran hasta ve yakınlarının içinde bulundukları travmatik durumdan dolayı ajitasyona daha yatkın olmaları sebebiyle acil servis çalışanlarının şiddete daha çok maruz kaldığının göz önünde bulundurulması sonucu gerçekleştirilen “İletişim Eğitimleri”nin hasta ile çalışan arasındaki iletişimi güçlendireceği hedefleniyor.

YORUM GÖNDER

Yorum Yok

YORUMU GÖNDER
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER