SON DAKİKA

Rize İl Özel İdaresi 2019 Yılı Bütçesi Açıklandı

İl Genel Meclisinin Kasım ayı olağan toplantılarının 19’uncu birleşimi, Meclis Başkanı Mehmet Kazancı başkanlığında yapıldı. Rize İl Özel İdaresi 2019 yılı mali bütçesi 92 Milyon TL olarak belirlendi.

Bu haber 30 Kasım 2018 Cuma 08:37 'de eklendi

Rize: İl Genel Meclisi üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya, Rize İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş, Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Genel Sekreter Yardımcısı Ümit Hüseyin Sarı, Mali Hizmetler Müdürü Mustafa Gençaslan ile Encümen Müdürü Ahmet Yıldırım katıldı.

İl Genel Meclisi Plan Bütçe Komisyonu, Kasım ayı boyunca ihtisas komisyonları, ilgili kurum müdürleri ve il özel İdaresi birim müdürleriyle yaptığı çalışmalar neticesinde il özel idaresinin 2019 yılı mali bütçesine son şeklini verdi.

Plan Bütçe Komisyon raporunu meclise sunan Komisyon Başkanı Nurettin Baş, Rize İl Özel İdaresi 2019 yılı mali bütçesini, komisyonca yapılan çalışmalar neticesinde 92 Milyon TL olarak belirlediklerini ifade ederek “Komisyonumuzun bir ay boyunca devam eden bütçe görüşmelerine emek veren ve destek olan komisyon üyelerimize, ihtisas komisyonlarımıza, ilgili kurum müdürlerimize ve il özel idaresi birim müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Raporun okunması ve üye görüşlerinin alınmasının ardından Meclis Başkanı Mehmet Kazancı tarafından meclis oylamasına sunulan plan bütçe komisyon raporu 92 Milyon TL olarak kabul edildi.

Bütçe görüşmelerinin karara bağlanmasının ardından Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, kurum olarak yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında il genel meclisi üyelerine bilgi verdi. Tepe, sağlık alanında yaptıkları hizmetlerde İl Genel Meclisi ve İl Özel idaresi olarak verilen maddi ve manevi desteklerden ötürü başta Meclis Başkanı Mehmet Kazancı olmak üzere meclis üyelerine ve il özel idaresinin kurum amirlerine teşekkür etti.

İl Genel Meclisine verdiği bilgilerden dolayı İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe’ye teşekkür eden Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, “Yürekli, azimli ve gayretli çalışmalarıyla ilimizin sevilen siması olan müdürümüzü ve ekibini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. İl Genel Meclisi olarak da her zaman destekçileri olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Bütçe çalışmalarına da değinen Başkanı Kazancı, 92 Milyon TL olarak belirlenen Rize İl Özel İdaresi 2019 yılı mali bütçesinden Rize’deki birçok kamu kurumunun da pay alacağını belirterek "2014 – 2019 görev süremizin sonuna gelirken kurumumuzun 2019 yılındaki faaliyetlerine etki edecek bir aylık çalışmamızı tamamladık. Görev süremiz boyunca seçilmişler ve atanmışlar olarak uyum içerisinde ilimize hizmet yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Yeni dönemde buruda görev yapacak arkadaşlarımıza belirlediğimiz bütçenin şimdiden hayırlı olmasını ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıracak ve çağın gereklerine uygun hizmetler yapılmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Kazancı, konuşmasının devamında “Bütçe görüşmelerinin yapıldığı bir aylık periyotta, bütçenin son halini almasında büyük emek sarf eden başta plan bütçe komisyonu başkanımız ve üyeleri olmak üzere, il genel meclisi üyelerimize, ihtisas komisyonlarımızın başkan ve üyelerine, komisyonlarımıza yardımcı olan ilgili kurum müdürleri ile birim müdürlerimize meclisimiz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca İl Özel İdaresi 2018 yılı mali bütçesinin değerlendirmesi ve 2019 yılı mali bütçesinin planlamasında verdikleri katkılardan dolayı bir önceki Valimiz Erdoğan Bektaş’a, göreve yeni başlayan Valimiz Kemal Çeber’e, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekilimiz Salih Kurtuluş’a, Genel Sekreter Yardımcımız Ümit Hüseyin Sarı’ya ve meclis olarak aldığımız kararları sahada uygulayan tüm personel arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 2019 yılı bütçemizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM GÖNDER

Yorum Yok

YORUMU GÖNDER
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

POPÜLER FOTO GALERİLER

POPÜLER VIDEO GALERİLER